grudzień 2016 r.

Badania pt. Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych. Szczegółowa charakterystyka zjawiska fonoholizmu w Polsce/ przeprowadzone zostały przez Fundację DBAM O MJ Z@SIĘG w latach 2015-2016, na próbie 22.086 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, na próbie 3.471 nauczycieli. Wyniki badań zawarte w raporcie zawierają również najważniejsze wyniki eksperymentu społecznego pt. POZ@ SIECIĄ polegającego na odłączeniu 102 młodych osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń cyfrowych.
Raport do pobrania tutaj:
Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych RAPORT Z BADAŃ


Jasełka

W dniu 22.12.2016r. odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych Jasełka. Uczniowie szkoły przedstawili wzruszającą opowieść związaną z Dniem Bożego Narodzenia pod tytułem „Autobus do Betlejem”. Przedstawienie zostało przygotowane pod opieką Pana Krzysztofa Turka, Pani Agaty Żbikowskiej i ks.Piotra Wilkowskiego. Dziękujemy młodzieży oraz opiekunom za ciężką pracę związaną z przygotowaniem Jasełek i za chęć zaprezentowania swojego talentu aktorskiego i wokalnego. Dzięki tej uroczystości poczuliśmy prawdziwą magię świąt. Tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego wiedzy o świętych. Składamy serdeczne gratulację zwycięzcom.


„Autobus do Betlejem”

Coraz większymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia z tej okazji uczniowie ZSZ w Nasielsku przygotowali przedstawienie pod tytułem „Autobus do Betlejem” na podstawie poezji Ernesta Brylla i ks. Jana Twardowskiego. Jest to poetycka, ale i niełatwa opowieść o odrodzeniu, jakie może dokonać się w człowieku dzięki odkryciu Tajemnicy Bożego Narodzenia. Sztuka została przygotowana pod opieką Pani Agaty Żbikowskiej, Pana Krzysztofa Turka. Sztuka została zaprezentowana 17.12.2016r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Składamy serdeczne podziękowania uczniom i opiekunom za przygotowanie przedstawienia i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli podziwiać naszych uczniów w kolejnej sztuce teatralnej.

Wystąpili: Klaudia Kępka, Klaudia Łęgowska, Patrycja Oleksa, Natalia Romanowicz, Sandra Borzyńska, Joanna Filipowicz, Klaudia Milewska, Jakub Kopański, Emil Jaskulski, Jakub Korytkowski – oprawa muzyczna


Nasza szkoła to nie tylko nauka przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Nasi uczniowie wiedzą jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi dlatego zaangażowali się  także w działania na rzecz nasielskiego wolontariatu.

 Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 12.12.2016r. na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Rutkowska. Startowały drużyny z pięciu szkół powiatowych.

W kategorii drużynowej chłopców: 3. ZSZ w Nasielsku. W kategorii indywidualnej chłopców: 1. Zambrzuski Paweł – ZSZ Nasielsk. W kategorii drużynowej dziewcząt: 1. ZSZ w Nasielsku. W kategorii indywidualnej dziewcząt: 2. Hermanowska Katarzyna- ZSZ Nasielsk.

Wręczenia nagród i pucharów w imieniu Starosty Nowodworskiego Pani Magdaleny Biernackiej dokonał Pan Zdzisław Racki. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. Przygotowaniem całej imprezy sportowej zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Pani Anna Skrzynecka, Pan Mariusz Chrzanowski i Pan Stanisław Sotowicz. W imieniu organizatorów serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.


XVII edycja Góry Grosza

Pamiętaj!!! Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.
Skarbnicy poszczególnych klas są zaangażowani w akcje zbierania „groszy” do 9 grudnia. Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się do akcji


Andrzejkowy Turniej Piłki Siatkowej 2016 r.w Zespole Szkół Zawodowych  w Nasielsku


W dniu 29 listopada 2016 odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.
cyfrowobezpieczni.pl


Gratulujemy grupie teatralnej „Bez Nazwy”
Julia Górska, Michał Turek
Spektakl „Drugi pokój” Zbigniewa Herberta w reżyserii Krzysztofa Turka


Matura próbna 2016 z Operonem.

22 listopada uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku, których w tym roku szkolnym czeka egzamin dojrzałości, czyli matura 2017, zasiedli w szkolnych ławkach, by napisać pierwszą maturę próbną zorganizowaną przez wydawnictwo Operon.


Stypendia Prezesa Rady Ministrów

W dniu 15 listopada 2016 r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy Angelice Bryskiej i Monice Ostrzeniewskiej uczennicom naszej szkoły.


15 listopada 2016 roku – w 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza
Podsumowanie projektu:
Korowód bohaterów Sienkiewiczowskich (stroje z epoki, plakaty ze słynnymi postaciami i znanymi cytatami, powiedzeniami z powieści).
Średniowieczny taniec – klasa II TL.
Wystawa prac uczniów – portrety Sienkiewiczowskich bohaterów….
W karczmie – konkurs na staropolskie przysmaki.
Finał konkursu ze znajomości Quo vadis.
Rozstrzygnięcie konkursów – wręczenie nagród i dyplomów.


Święto Niepodległości 11 listopada

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Mieliśmy okazję wysłuchać recytacji utworów poetyckich, a także usłyszeć patriotyczne pieśni pełne miłości do Ojczyzny. Młodzież   w swoim występie ukazała nam, że takie wartości jak honor, miłość oraz walka za ojczysty kraj są bardzo cenne i nie mogą być ulotne. Trzeba je w sobie kształtować i pielęgnować, a o poległych, którzy wywalczyli o wolność – zawsze pamiętać.