Jasełka szkolne 2022

Dnia 22.12.2022 r. w przeddzień zimowej przerwy świątecznej, w Zespole Szkół Zawodowych im. Mikołaja Kopernika w Nasielsku, odbyły się jasełka szkolne.

Młodzież – Kinga Kolasa, Natalia Marszałek, Natalia Biedrzycka, Kateryna Nestorovych, Martyna Tokarska, Kinga Korycka, Natalia Kowalska, Patrycja Mocka, Angelika Romanowska i Dawid Olbryś – ukazała w teatralny sposób, jak przychodzący na świat Bóg, pragnie pomagać ludziom w ich uzależnieniach i problemach. Rozwód rodziców, bycie ofiarą hejtu, rozstanie z chłopakiem, śmierć kogoś bliskiego, natłok obowiązków czy presja rówieśników, to sytuacje, które przeżywane w łączności z Bogiem, mogą być łatwiejsze do przeżycia. Całość przedstawienia wypełnił śpiew kolęd przy akompaniamencie pana Fryderyka Laskowskiego.

Na zakończenie Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska, złożyła całemu gronu pedagogicznemu i uczniom, serdeczne życzenia pięknych Świąt Bożego Narodzenia i czerpania z wiary, siły do przezwyciężania problemów. Za przygotowanie jasełek odpowiedzialni byli katecheci Zespołu Szkół Zawodowych im. Mikołaja Kopernika w Nasielsku – ks. Tomasz Dec, p. Anna Kordulewska, p. Katarzyna Obojska.

ks. Tomasz Dec +