W dniu 17 listopada 2017 (piątek)
w godz.15:00 – 16:00
odbędzie się DZIEŃ OTWARTY
Serdecznie zapraszamy rodziców.

Włącz się w obchody rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego!


Ogłoszenie
W dniu 8 listopada 2017 (środa) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy.

 


Lekcja wiedzy o społeczeństwie z Panią Magdaleną Biernacką Starostą Powiatu Nowodworskiego

31 października 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku odbyło się spotkanie młodzieży z Panią Magdaleną Biernacką Starostą Powiatu Nowodworskiego. Były to bardzo ciekawe zajęcia z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie klas 4 TE, 3 TE, 3TL i 1 LO zapoznali się z prezentacją multimedialną  dotyczącą Powiatu Nowodworskiego: jego funkcjonowania, środowiska przyrodniczego oraz geografii społecznej. Pani Starosta  w przystępny, przyjazny młodzieży sposób przybliżyła wiadomości  dotyczące zadań i roli Starostwa Powiatowego oraz pracy jaką wykonuje na swoim stanowisku.

Po uważnym wysłuchaniu naszego gościa uczniowie zostali zaproszeni do udziału w quizie. Poprawne odpowiedzi i odwagę Pani Starosta nagrodziła upominkowymi – gadżetami Powiatu Nowodworskiego. Ostatnią częścią spotkania były pytania zadawane Pni Staroście  przez uczniów. Młodzież wykazała się niezwykłym zaangażowaniem i zaciekawieniem. Uczniowie interesowali się wieloma z poruszanych spraw m.in.: inwestycjami planowanymi przez Starostwo, w tym budową boiska przy naszej szkole; sposobem przeprowadzenia przetargu na wykonanie prac, czy możliwościami  zatrudnienia na stanowiskach urzędniczych.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, a młodzież wykorzystała możliwość uzyskania informacji o jednostce samorządu terytorialnego jaką jest Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, które ma wpływ na funkcjonowanie naszego miasta i szkoły.

Julia Górska