Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie 2018

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.
Przedwiośnie to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

Rękopis Przedwiośnia Stefana Żeromskiego można znaleźć:
https://polona.pl/item/przedwiosnie,ODA0NTYyMTc/2/…

Tegoroczne Narodowe czytanie odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku w dniu 11 września 2018 r. Na podstawie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego zostanie zorganizowane przedstawienie teatralne w sali Teatru pod Lipami w siedzibie szkoły. Uczestnikami czytania będą dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście.