Dzień Edukacji Narodowej 2022

     
 „Uczeń przychodzi do szkoły z dwoma plecakami. W jednym ma książki i zeszyty, w drugim cały swój świat: samotność, rozwód rodziców, marzenie o sukcesie sportowym albo chorobę dziadka. Nauczyciel zawsze powinien o tych dwóch bagażach pamiętać.” ~ Krystyna Baryś        
  
 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz zacniejszą nauczać.”, którego autorem jest Mark Twain.

  Dla całej społeczności szkolnej był to niezwykły dzień, pełen wrażeń i nieukrywanych wzruszeń. W progach naszej szkoły pojawili się znamienici goście: Pan Krzysztof Kapusta – Starosta Powiatu Nowodworskiego oraz Pani Joanna Kozerewicz – Kierownik Wydziału Obsługi Szkół i Edukacji. 

 Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Pani Paulina Szczerbicka oraz Pani Lidia Rudzińska przygotowały wspólnie z uczniami część artystyczną, która uświetniła spotkanie. Utwory czołowych polskich poetów deklamowało 10 młodych artystów: Natalia Polańska, Alicja Kosela, Martyna Kosela, Samanta Jankowska, Damian Ostrowski, Kateryna Nestorovych, Kinga Kolasa, Paulina Załoga, Klara Kutra oraz Kinga Korycka.  W tym szczególnym dniu w ZSZ zabrzmiały też piosenki, między innymi: „Szary świat”, „Pamiętaj, żeś szczęśliwy” oraz „Dni, których nie znamy”. Swój talent wokalny zaprezentowali: Kateryna Nestorovych, Jakub Domała oraz Kinga Kolasa. Wspaniałą ucztą duchową okazał się także występ szkolnego chóru, w skład którego weszli: Anna Grudzińska, Oliwia Kucińska, Nikola Chołody, Wiktoria Oleksiak, Julia Leszczyńska, Natalia Biedrzycka, Julia Polańska, Klara Kutra, Paulina Załoga, Kinga Kolasa, Kateryna Nestorovych, Kinga Korycka oraz Jakub Domała. 

 Zaproszeni na uroczystość goście skierowali wiele ciepłych słów w kierunku Pani Dyrektor, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. Pani Dyrektor, Agnieszka Rutkowska otrzymała Nagrodę Starosty Nowodworskiego.

 Pani Dyrektor nagrodziła kilku nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrodę z rąk Pani Dyrektor odebrały też Panie z obsługi. W swoim przemówieniu, Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom oraz pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła im wielu sił i wytrwałości. 

 Dzień Edukacji Narodowej był dla uczniów okazją do wyrażenia wdzięczności nauczycielom za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. 14 października premierę miał teledysk z udziałem nauczycieli (link: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=614856553759333&id=100057049826463&sfnsn=mo ) - niezwykła niespodzianka, którą uczniowie przygotowali swoim nauczycielom chcąc wyrazić swoje wyrazy uznania. Premiera teledysku wywołała dużo uśmiechu na twarzach wszystkich pedagogów. Borys Błażewicz zajął się montażem teledysku, a wsparcia technicznego udzielił Damian Wawrzyński. 

 Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszej najcudowniejszej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Natalii Biedrzyckiej oraz jej niezastąpionej mamie - Pani Małgorzacie Biedrzyckiej za upieczenie niezwykle pysznego tortu i umieszczenie na nim wzruszających słów skierowanych do całej kadry pedagogicznej.

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się wyjazd integracyjny pracowników szkoły do Krakowa. Była to prawdziwa podróż w przeszłość, ożywiona po wiekach przez archeologów. Wawel oczarował wszystkich bogactwem swojej historii i niemal mistyczną atmosferą. Rynek Główny w Krakowie zaprezentował nam perłę renesansu – Sukiennice. Cudowną architekturę podziwiać można także było w Bazylice Mariackiej. Przed zamkiem Pieskowa Skała w Dolinie Prądnika, na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego mieliśmy okazję zobaczyć z bliska Maczugę Herkulesa – skałę liczącą aż 25 metrów! Ten wyjazd z pewnością pozostanie na długo w serach wszystkich uczestników wycieczki. 

                    Paulina Szczerbicka – Opiekun Samorządu Uczniowskiego