Dzień Edukacji Narodowej

 

11 października 2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego oraz Hymnu Szkoły, przywitano znamienitych gości – Pana Pawła Calaka – Wicestarostę Powiatu Nowodworskiego oraz Panią Olgę Mychlińską – Kierownika Wydziału Obsługi Szkół i Edukacji.

Następnie klasa II Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowała przygotowany program kabaretowy. Obejrzeliśmy kilka humorystycznych scenek z życia szkoły, dotyczących wiecznych antagonistów: uczniów i nauczycieli złączonych niewidzialną nicią wiedzy, którzy żyć bez siebie nie mogą. Łączy ich oczywiście szkoła. Partie słowne przeplatane były piosenkami przygotowanymi przez Chór Szkolny –  „ Gwiazdki Kopernika”. Oprawa muzyczna to zasługa Pana Fryderyka Laskowskiego. W dalszej części uroczystości Paulina Rutkowska – uczennica klasy II TEL w imieniu Samorządu Szkolnego w tym szczególnym dniu, złożyła życzenia wszystkim nauczycielom.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska, dziękując nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za ich codzienny trud i poświęcenie. Wyróżnieni nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji otrzymali Nagrody Dyrektora. Głos zabrał również Wicestarosta  – Pan Paweł Calak, który podziękował wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie i kreatywność, składając na ręce Pani Dyrektor  bukiet kwiatów.

Cała uroczystość przepełniona była miłą i odświętną atmosferą.

Agnieszka Wyrwich –  Kosela