Rok szkolny 2013/2014

HARMONOGRAM DZIAŁANIA GIMNAZJALISTY

Rejestracja w Systemie Rekrutacyjnym na stronie internetowej:

https://ponadgimnazjalne.edukacja.warszawa.pl

WAŻNE TERMINY:

od 12 maja od godz. 10:00 do 23 maja do godz. 15:00 – składanie wydrukowanych wniosków

od 20 czerwca od godz. 10:00 do 24 czerwca do godz. 16 – kandydat może zmienić decyzję dotyczącą wyboru szkoły lub oddziału

od 27 czerwca od godz. 9:00 do 30 czerwca do godz. 13:00 – kandydat wprowadza do systemu oceny ze świadectwa, z egzaminu gimnazjalnego oraz informacje o innych osiągnięciach

od 27 czerwca od godz. 11:00 do 30 czerwca do godz.  16:00 – kandydat składa kopie świadectwa, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz inne dokumenty

3 lipca do godz. 16:00 – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych oraz listy kandydatów niezakwalifikowanych

od 4 lipca od godz. 8:00 do 7 lipca do godz. 16:00 – zakwalifikowany kandydat składa oświadczenie potwierdzające wolę podjęcia nauki poprzez złożenie oryginałów : świadectwa ukończenia gimnazjum, zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego i innych wymaganych dokumentów

8 lipca do godz. 16:00 – ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

od 25 sierpnia do 29 sierpnia – rekrutacja uzupełniająca w szkołach, w których są wolne miejsca

 

OGŁOSZENIE

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA 

Ze względu na okres urlopowy zapraszamy chętnych kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do innych szkół bądź chcą dokonać zmiany szkoły w dniach:

od 1 do 14 sierpnia 2014 r.

oraz
od 25 do 29 sierpnia 2014 r.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Instrukcja obsługi systemu wspomagającego rekrutację do szkół ponagimnazjalnych 2014/2015

Więcej informacji w zakłace: ZASADY REKRUTACJIUWAGA!

Znaleziono czarny plecak marki „Adidas”. Do odebrania w sekretariacie uczniowskim 🙂

 


 

 

NOWY WYMIAR ZAWODU

 


 

Od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku realizowany będzie Projekt „NOWY WYMIAR ZAWODU”  skierowany do uczniów i uczennic klas drugich i trzecich Technikum Ekonomicznego i klas trzecich Technikum Handlowego.

 

Celem projektu jest wdrożenie w Zespole Szkół Zawodowych programu rozwojowego, który w większym stopniu dostosuje kształcenie zawodowe do potrzeb lokalnego rynku pracy. 

 

Realizacja projektu gwarantuje uczniom i uczennicom  dostęp do:

 • zajęć poradnictwa zawodowego;
 • staży zawodowych;
 • atrakcyjnej oferty edukacyjnej m.in. specjalistycznych zajęć;
 • nowoczesnych metod edukacyjnych oraz możliwość korzystania z  nowocześnie wyposażonych Pracowni Praktycznej Nauki Zawodu.

W ramach projektu w ZSZ w Nasielsku realizowane będą:

 • zajęcia z poradnictwa zawodowego;
 • zajęć przygotowujące do matury z matematyki;  
 • zajęć przygotowujące do matury z języka angielskiego; 
 • zajęcia przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista; 
 • zajęcia przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik handlowiec. 

 

Ponadto projekt przewiduje odbycie staży zawodowych przez uczniów i uczennice ZSZ uczestniczących w projekcie u wybranych pracodawców z Nasielska.

Staże będą odbywały się w okresie wakacji lipiec – sierpień 2015.

 

Rekrutacja:

Rekrutacja do projektu odbywać się będzie we wrześniu 2014 roku spośród uczniów klas drugich i trzecich Technikum Ekonomicznego i trzecich Technikum Handlowego.

 Kontakt:

Koordynator programu rozwojowego w szkole:

Anna Stromecka

Tel. 692-817-203

 

Biuro projektu:

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
Centrum Mazowsze
ul. Żurawia 43 , 00-680 Warszawa
Tel. (22) 351-93-20, Faks (22) 351-93-10
www.frdl.mazowsze.pl 

 

 

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 


 

WKRĘĆ SIĘ!

26 czerwca odbyło się oficjalne przekazanie nakrętek zgromadzonych przez Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku, które wspomogą finansowo kosztowną rehabilitację Aleksandry Eljasiak, dziewczynki chorującej na mózgowe porażenie dziecięce, wzmożone napięcie czterokończynowe, niedowład czterokończynowy i padaczkę lekooporną.

 

Pomagamy z uśmiechem! 🙂


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Na samym początku Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska pogratulowała wszystkim uczniom otrzymania promocji do klasy następnej oraz życzyła udanych, słonecznych
i szczęśliwych wakacji.

Oczywiście nie zabrakło nagród dla uczniów szczególnie uzdolnionych, jak również zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły i pracę w samorządzie uczniowskim. W nagrodę uczniowie otrzymali przepiękne książki, dyplomy i podziękowania.

Na koniec uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny pt. „Uff… w końcu wakacje!” przygotowany pod kierunkiem pań: Iwony Kędel i Anny Łączyńskiej. Podczas programu wystąpili uczniowie, którzy przypomnieli nam o wszystkich ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w ZSZ w ciągu tego roku szkolnego. Nie zabrakło również  naszych śpiewających gwiazdeczek, które wygrywały liczne konkursy oraz kolorowych zdjęć z licznych szkolnych uroczystości, które mogliśmy oglądać w trakcie programu.

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku, samych mile spędzonych chwil, pięknej, słonecznej pogody i udanego powrotu w nasze szkolne progi! 🙂 

M.P


 

 

Piknik w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku

 

11 czerwca był wyjątkowym dniem, który na długo zapisze się w naszej pamięci.. Dyrekcja po konsultacji z nauczycielami postanowiła połączyć Dzień Dziecka z Dniem Języków Obcych oraz Dniem Sportu. Uczniowie byli pod wrażeniem i mogli cieszyć się efektem tak ciekawie zaplanowanego i zorganizowanego czasu.

Na wstępie przywitała wszystkich dyrektor Agnieszka Rutkowska, która przedstawiła program imprezy i życzyła udanej zabawy. Następnie został rozegrany mecz piłki siatkowej pomiędzy nauczycielami i pracownikami oraz uczniami. W pierwszym secie nauczyciele grając z uczniami klas I-szych, odnieśli zwycięstwo z przewagą punktów 20:25. Euforia nie trwała jednak długo, gdyż uczniowie klas II-ich i III-ich bardzo szybko zrewanżowali się i zwyciężyli w dwóch kolejnych setach 25:22. Sprawiedliwymi sędziami podczas meczu byli: pan Krzysztof Turek i uczeń klasy IILOSB Mateusz Krzeszewski. W drużynie śmiałków – nauczycieli, którzy zdobyli się na odwagę i spróbowali swych sił z uczniami byli: wicedyrektor Urszula Dalecka, Sławomir Chojnacki, Jacek Jankowski, Stanisław Sotowicz, Mariusz Chrzanowski oraz sekretarka Katarzyna Zadrożna.

Po wyczerpującym meczu zawodnicy i cała społeczność szkolna mogła odpocząć i zrelaksować się oglądając program słowno – muzyczny, przygotowany z okazji Dnia Języków Obcych. Uczennica klasy IILOSB Iweta Piotrowska podkreśliła jak ważną rolę odgrywa w obecnych czasach znajomość języków obcych. Umiejętności językowe  możemy wykorzystać podróżując, pracując, zawierając znajomości z obcokrajowcami. Nauka języków obcych jest niewątpliwie jednym z kluczy do sukcesu. Po raz kolejny mieliśmy okazję podziwiać umiejętności wokalne naszych szkolnych gwiazd. Justyna Rutkowska doskonale zaśpiewała utwór francuskiej piosenkarki ZAZ pt. „Je veux”. Jest to bardzo energetyczny utwór, który mówi, że w życiu nie powinny liczyć się pieniądze, przepych. Koniec z dobrymi manierami na pokaz, hipokryzją, liczy się miłość, szczęście, szczerość, dobry humor i serce na dłoni. Te piękne i wartościowe słowa wyśpiewała dla nas Justyna. Kolejną, wspaniałą wokalistką na Lipowej jest Klaudia Tybuchowska, która zachwyciła nas, wszystkim dobrze znanym, ponadczasowym, romantycznym  utworem C. Dion „Pour que tu m’aimes encore”. Dziewczyny były rewelacyjne, ale największe emocje wzbudził występ ucznia  Łukasza Ołdaka, który interpretował utwór pt. „Najwięcej witaminy” Andrzeja Rosiewicza. Nikogo nie trzeba przekonywać ile wdzięku, ciepła, no i witamin mają Polki, więc panowie pamiętajcie nie trzeba daleko szukać, bo ani Chinki, ani Czeszki, ani Niemki nie uśmiechają się tak pięknie 🙂

Po meczu i występach na hali młodzież wraz z opiekunami przeniosła się na podwórze szkolne, gdzie czekały na nich pachnące, soczyste, dobrze wypieczone kiełbaski, przyrządzone przez uczniów szkoły zawodowej o specjalności kucharza pod czujnym okiem pań: Moniki Duchnowskiej i Anny Przedpełskiej. Po pysznym posiłku mogliśmy dowiedzieć się jak wyposażone są wozy strażackie i karetka pogotowia, a także przejść kurs pierwszej pomocy, dzięki ratownikowi medycznemu panu Januszowi Pawłowiczowi, nauczycielowi wychowania fizycznego Stanisławowi Sotowiczowi oraz strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Jackowa i z Psucina.

Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe  pokonując strażacki tor przeszkód. Zwycięzcami zostali: Aurelia Sakowska, Ewelina Jusińska, Albert Lubieniecki i Piotr Strzelczak! Oczywiście nie zabrakło również miłośników słońca, którzy chętnie eksponowali swe ciała na promienie słoneczne, wylegując się na trawie.

Na koniec tego wspaniałego wydarzenia odwiedziła nas pani Małgorzata Stecka, która zachęciła uczniów i pracowników ZSZ do wspólnego tańca Zumby.  Najbardziej wytrwałym   i  najlepiej poruszającym się tancerzom w rytm latynoskiej muzyki pani Małgosia wręczyła karnety na lekcje Zumby i zaprosiła wszystkich uczestników na taneczny wieczór w ZSZ.

Dla wszystkich, zarówno nauczycieli, pracowników, jak i uczniów był to niesamowity dzień pełen atrakcji i wrażeń, nie zabrakło wyczynów sportowych, występów wokalnych i tanecznych, a także specjałów kulinarnych oraz pięknej, słonecznej pogody. Ta miła atmosfera wzbudziła w nas poczucie spełnienia i zadowolenia . Był to pierwszy tego typu piknik w ZSZ lecz z pewnością nie ostatni 🙂

 

 

PODZIĘKOWANIE !!!

 

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych wraz z Dyrekcją Szkoły składają serdeczne podziękowania dla OSP JACKOWO i  OSP PSUCIN za pomoc w organizacji TESTU STRAŻAKA podczas DNIA DZIECKA NA LIPOWEJ oraz zaprezentowanie sprzętu ratunkowo-pożarniczego, a także udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa  przeciwpożarowego. Dziękujemy również ratownikom medycznym i Pani pielęgniarce Grażynie Jóźwiak, którzy świetnie współpracowali ze strażakami i uczniami.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do:
SKLEP WIELOBRANŻOWY  Wanda i Dariusz Jędrzejewscy
„Baz-Bruk” Marek i Edyta Bazylewscy
 Cukiernia „PTYŚ” Jacek Białorucki
Mirosław i Marzena Gronowscy
Alina Jakubiak 

Wszystkich nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły za pomoc w organizacji ŚWIĘTA DZIECI

A. Ł i M.P

 Chcielibyśmy poinformować, że Społeczny Komitet ds. AIDS, organizacja pozarządowa non-profit, uruchomił Mazowiecką Poradnię Profilaktyczną – internetową platformę, umożliwiającą zadawanie pytań w zakresie HIV/AIDS a także infekcji przenoszonych drogą płciową. Poradnia skierowana jest do młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym, uczęszczającej do szkół na terenie Mazowsza. Dyżury będą pełnić certyfikowani przez Krajowe Centrum ds. AIDS konsultanci w zakresie wiedzy o HIV. 

 


 

Serdecznie zapraszamy pełnoletnich uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku!

Zainteresowanych zapraszamy do sekratariatu uczniowskiego
(P. Katarzyna Zadrożna) w celu zapisania się na szkolenie.


Warsztaty profilaktyczneMamy zaszczyt poinformować, że od 1 czerwca 2014r. dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku jest Pani mgr AGNIESZKA RUTKOWSKA.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz owocnej pracy w roli zarówno nauczyciela, jak
i dyrektora naszej szkoły! 🙂


Serdecznie gratulujemy uczniom:

Monika Ostrzeniewska – klasa 1TE
Karolina Dłutowska – klasa 1LOAS
Karolina Sawicka – klasa 1LOAS
Klaudia Tybuchowska – klasa 1LOAS
Adam Bazylewski – klasa 2LOSB
Michał Gronowski – klasa 2LOSB

 

 


OGŁOSZENIE

W związku z zapowiadanym pogorszeniem pogody z przykrością zmuszeni jesteśmy poinformować, iż piknik z okazji DNIA DZIECKA NA LIPOWEJ zostanie przełożony na 11 czerwca.

Z góry bardzo przepraszamy i serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę w czerwcu ! 🙂


 

KONKURS MŁODYCH TALENTÓW

 

Ta impreza o randze powiatowej odbyła się – już po raz piąty – 21 marca w Nowym Dworze Mazowieckim. Konkurs organizowany jest w pięciu kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, konkurs krasomówstwa,scenki kabaretowe, scenki teatralne. Tematem tegorocznej edycji była „Podróż za jeden uśmiech…”. Podobnie jak w ubiegłych latach nasi uczniowie wzięli udział w tej imprezie, by zaprezentować swoje umiejętności teatralne, wokalne i recytatorskie. I jak zwykle, nie zawiedli. Klaudia Tybuchowska z piosenką pt. „Wariatka tańczy” zajęła II miejsce, a chłopcy z I LOAS (Robert Pisarzewskii Marcel Mańkowski) zajęli I miejsce w kategorii kabarety. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

 
 


WITAJ MAJ, 3 MAJ

1. Witaj majowa jutrzenko

Świeć naszej polskiej krainie

Uczcimy ciebie piosenką

Polska nigdy nie zaginie.

Ref.    Witaj Maj, 3 Maj

Dla Polaków błogi raj.

2. Nierząd braci naszych cisnął

gnuśność w rękach króla spała

A wtem 3 Maj zabłysnął

I nasza Polska powstała.

Ref.    Wiwat Maj, piękny Maj

Wiwat wielki Kołłątaj.
3. W piersiach rozpacz uwięziona

W listopadzie wstrząsła serce,

Wstaje Polska z grobu łona,

Pierzchają  dumni morderce

Ref.      Błysnął znowu Trzeci  Maj

I już wolny, błogi kraj.

 

„Trzeci Maj”, słowa: Rajnold Suchodolski

 

W związku z tradycją Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku każde święto przypadające w roku szkolnym obchodzimy w sposób szczególny. Również maj jest takim miesiącem, bowiem 3 maja przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Właśnie z tej okazji 12 maja uczniowie pod opieką Pani Moniki Duchnowskiej zaprezentowali całej społeczności szkolnej uroczysty apel. Jak zawsze nie obyło się bez pieśni ani recytacji wierszy, gdzie uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne.


 M.P


Konkurs „Lipowa jest … the best” rozstrzygnięty!!!

W styczniu ogłosiliśmy konkurs na najlepszą prezentację multimedialną szkoły. Na prace konkursowe czekaliśmy do końca lutego. Z prezentacji, które wpłynęły wybraliśmy i nagrodziliśmy 3 najlepsze.

A oto lista zwycięzców:

I miejsce:  Robert Rosłoński klasa III TEH

II miejsce: Piotr Strzelczak klasa I TE

III miejsce: Natalia Kaźmierczak klasa II LOSB 

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody: zwycięzca konkursu stał się posiadaczem tabletu i słuchawek, zdobywca drugiego miejsca dostał tablet, zaś jedyna kobieta w tym gronie, która zajęła zaszczytne trzecie miejsce, została szczęśliwą posiadaczką bezprzewodowych słuchawek z wbudowanym odtwarzaczem MP3.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich naszych uczniów zachęcamy do brania udziału w szkolnych konkursach w których, jak widać, można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

 


MATURY 2014

Dziś oficjalnie rozpoczęły się matury 2014. Młodzież przystąpiła o godz. 900 do egzaminu z języka polskiego. Przed rozpoczęciem wszyscy uczniowie wraz z komisją, Dyrekcją i ks. Markiem Pszczółkowskim pomodlili się o pomyślność i sukcesy na cały okres matur.

Wszystkich maturzystom życzymy przypływu wiedzy i powodzenia na wszystkich egzaminach maturalnych! 🙂

 

M.P


 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

 

25 kwietnia obchodziliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów, czyli klas trzecich liceum ogólnokształcącego i klas czwartych technikum zawodowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią Agatą Żbikowską i Panem Krzysztofem Turkiem przygotował  X Galę Oskarową 2014, podczas której statuetki i dyplomy wręczali zdobywcy Oskarów z ubiegłych lat, absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych: Michał Borowski, Karolina Kaczyńska, Małgorzata Łaciak, Katarzyna Zadrożna, Dawid Domała, Adam Kubajewski, emerytowany nauczyciel Pan Tadeusz Kurnicki oraz uczniowie klas młodszych Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku.

Oto tegoroczni zwycięzcy:

PIĘKNY UMYSŁ i  MISTRZ PIÓRA – Malwina Morawska IV TEH

GWIAZDA SZKOLNEJ ESTRADY – Monika Głogowska III LOAB

MISTRZ SPORTU – Mateusz Bielecki III LOAB

MISTRZ PARKIETU – Kamil Grzybikowski IV TEH

MALARZ KOLORÓW – Sylwia Darkowska III LOAB

BUNTOWNIK Z WYBORU – Sylwia Smukowska III LOS

LUZ BLUES – Sylwia Tokarska III LOS

PRZYJAZNY UŚMIECH – Paulina Sobolewska III LOAB

CELEBRYTA LIPOWEJ – Martyna Ślesicka III LOS

MISTER MATURZYSTÓW – Damian Gogolewski IV TEH

NIETUZINKOWA OSOBOWOŚĆ – Rafał Pawlak III LOAB

INICJATOR ŻYCIA KULTURALNEGO i MISS MATURZYSTEK – Izabela Kos III LOS

 M.P


 

KONKURS „BEZPIECZNA PODRÓŻ”

 

Radio Hobby wraz z portalem Hobby.pl pod patronatem Starosty Nowodworskiego organizuje akcję społeczną „Bezpieczna Podróż”. Akcja organizowana razem z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Inspekcją Transportu Drogowego oraz PKS POLONUS BUS polega na uświadamianiu Mazowszan w zakresie bezpiecznego użytkowania dróg. Patronat medialny nad akcją objęła również TVP Info.

 

Konkurs trwa od 22 kwietnia do 17 czerwca 2014 r.

Więcej na http://hobby.pl/konkurs-bezpieczna-podroz/SZKOŁA NA MIARĘ XXI WIEKU

Warto zastanowić się, jaką funkcję pełni w dzisiejszych czasach szkoła. Czy jej głównym celem jest nauczanie, a może jednak coś więcej? Myślę, że niewątpliwie, taka szkoła, która sprosta współczesnym wymaganiom uczniów i ich rodziców, będzie w stanie funkcjonować zgodnie z podstawą prawną, czyli rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej, spełni wszystkie warunki podstawy programowej, ponadto zachęci bogatą ofertą edukacyjną, będzie mogła nosić miano szkoły na miarę naszych czasów.

Bez wątpienia taka szkoła powinna uczyć, wychowywać, zapewnić wszechstronny rozwój uczniom. Współczesna szkoła musi również wzbudzać w uczniach ciekawość świata, zapewnić dostęp do kultury, dbać o rozwijanie zainteresowań i pasji. Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku podjął to wyzwanie. W szkole każdy uczeń znajdzie coś dla siebie, ponieważ jest wiele wytyczonych ścieżek, wystarczy tylko zdecydować się i podążać, którąś z nich. Przykładem takiej ścieżki dla ucznia uzdolnionego wokalnie, bądź  aktora, póki co amatora, jest teatr „Bez nazwy”. Uczniowie pod kierunkiem pana Krzysztofa Turka, uczą się gry aktorsko-wokalnej, wystawiają przedstawienia, a także biorą udział w licznych konkursach, gdzie odnoszą sukcesy. Uczniowie o zapędach dziennikarskich mogą wykazać się przy redagowaniu gazetki szkolnej, pisząc artykuły na różne tematy szkolne i pozaszkolne pod kierunkiem polonistki pani Agaty Żbikowskiej. Młodzież ma możliwość uczestniczenia w Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości, którego opiekunem jest pan Włodzimierz Zawadzki, a także w Klubie Europejskim dla chętnych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na tematy Unii Europejskiej wraz z panią Iwoną Górecką. Ponadto miłośnicy fotografii mogą wybrać się w plener i puścić wodze wyobraźni, przygotować wystawę fotograficzną lub wziąć udział w warsztatach fotograficznych.

Dla miłośników sportu mamy również miłą wiadomość: na naszej sali gimnastycznej ćwiczą najlepsi sportowcy w mieście, którzy pod kierunkiem wysportowanych nauczycieli wychowania fizycznego odnoszą wiele zwycięstw na szczeblu gminnym i wojewódzkim. Nasza szkoła mieści się tuż obok stadionu miejskiego, dzięki czemu młodzież w okresie wiosennym może również dbać o swą tężyznę fizyczną w plenerze.

Uczeń naszej szkoły z pewnością po wytężonej pracy umysłowej, bądź fizycznej  głodny i spragniony będzie mógł zaspokoić swe potrzeby, nasz szkolny sklepik jest bardzo dobrze zaopatrzony, a w klubie „Przerwa” panuje iście relaksacyjny klimat.

Wiemy, że głównym priorytetem nauczyciela jest dostarczanie i egzekwowanie wiedzy Możemy czynić to na wiele sposobów i metod. Jedne z nich są bardziej tradycyjne, czyli głównymi narzędziami są: książka, tablica, zeszyt, inne bardziej nowatorskie, które mają w sposób bardziej obrazowy, interaktywny pobudzić wyobraźnię uczniów. Zespół Szkół Zawodowych jest szkołą, która dbając o rozwój intelektualny uczniów, stara się pozyskać wiele środków, by nauka była jak najbardziej efektywna i nabyta wiedza mogła być wykorzystana w sposób praktyczny.

Nikogo nie trzeba przekonywać o skuteczności edukacyjnej tablicy interaktywnej. Badania nad wykorzystaniem tablicy interaktywnej w nauczaniu są prowadzone w Zakładzie Dydaktyki Chemii od 2004 roku. Na podstawie badań stwierdzono, że na III i IV poziomie nauczania praca z tablicą interaktywną przynosi najlepsze wyniki kształcenia. Dynamiczne i interaktywne prezentacje dają możliwość rozbudowy i atrakcyjnego wyjaśnienia trudniejszej partii materiału. Od lutego tablica interaktywna została zamontowana w pracowni językowej, ale w miarę potrzeb będą mogli korzystać z niej nauczyciele różnych przedmiotów, bo daje ona szerokie spektrum możliwości edukacyjnych, przez co może znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach.

 

W ramach projektu Nowy wymiar zawodu, którego głównym celem jest podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, będą przeprowadzone różnego typu zajęcia w 2 i 3 klasie Technikum Ekonomicznego i Handlowego. Dzięki realizacji projektu w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego, zajęciach przygotowujących do matury z matematyki i języka angielskiego, a także egzaminu zawodowego. Oprócz zajęć dodatkowych uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość odbycia staży, dzięki którym uczniowie podniosą swoje kwalifikacje, zdobędą doświadczenie zawodowe, zapoznają się z ofertą pracodawcy i skonfrontują swoje umiejętności z powierzonymi zadaniami. Szkoła zostanie wyposażona w nowe komputery z oprogramowaniem dla uczniów i niezbędnymi programami: Insert i Płatnik oraz inne sprzęty niezbędne do realizacji zajęć przygotowujących do egzaminu zawodowego.

Zespół Szkół Zawodowych podejmuje kształcenie w zawodzie technik handlowiec. Kolejnym krokiem z jakim zmierzyła się szkoła, by sprostać wymaganiom edukacyjnym było stworzenie pracowni organizowania i prowadzenia sprzedaży. Dyrektor Agnieszka Rutkowska wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego Januszem Drwęckim postawili sobie za cel stworzenie takiej pracowni i wspólnymi siłami cel został osiągnięty. Zgodnie z  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach pracownia posiada stanowiska prowadzenia sprzedaży obejmujące komputer, z oprogramowaniem do obsługi sprzedaży i gospodarki magazynowej, urządzenia do rejestrowania sprzedaży, urządzenia do przechowywania, eksponowania, transportu i znakowania towarów, atrapy towarów, materiały do pakowania towarów i wagę. Nie było to łatwe lecz wspólnymi siłami powiodło się. Nauczyciele przedmiotów zawodowych stanęli na wysokości zadania i pozyskali meble sklepowe – pan Włodzimierz Zawadzki, komputery – pan Krzysztof Turek. Ławki i krzesła zostały wykorzystane z dawnej klasopracowni techniki biurowej. Dzięki tak wyposażonej pracowni uczniowie, którzy wybiorą profil technik handlowiec, będą mogli w praktyce wykorzystywać wiedzę nabytą na zajęciach. Pozyskane przez uczniów umiejętności pozwolą na stosowanie różnych form i technik sprzedaży, prezentację oferty handlowej, pakowanie, wydawanie, odbiór towaru, obsługę urządzeń technicznych stosowanych na stanowiskach pracy i wiele innych. Dzięki tej pracowni uczniowie będą mogli uczestniczyć w bardzo praktycznych i atrakcyjnych zajęciach. W roku szkolnym 2014/2015 zostanie przeprowadzony egzamin zawodowy z zakresu kwalifikacji A.18. – prowadzenie sprzedaży.
 
 

W XXI wieku, czasu wyścigu szczurów, w pogoni za pieniądzem i dobrobytem, gdzie wartości moralne przestają mieć znaczenie, gdzie dominuje niepewność, niepokój i wielka niewiadoma, szkoła odgrywa ogromną rolę. Jest ona nie tylko przepustką do rozwoju osobistego, zawodowego, powinna przekazywać praktyczną wiedzę i umiejętności, ale również i być może nawet bardziej rozwijać duchowo, przekazywać wartości moralne, wzbudzać kreatywność, dawać poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu może wpływać na prawidłowy i wszechstronny rozwój młodych ludzi, którzy wyrosną na mądrych, spełnionych i odpowiedzialnych obywateli naszego społeczeństwa. Takim właśnie wymaganiom starają się sprostać Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku stawiając sobie za cel wychowanie i nauczanie w sposób jak najbardziej efektywny i sprzyjający wszechstronnemu rozwojowi młodzieży.

Anna Łączyńska


DNI OTWARTE

11 i 12 kwietnia w naszej szkole odbyły  się DNI OTWARTE dla uczniów szkół gimnazjalnych. Gościliśmy młodzież m.in. z Publicznego Gimnazjum nr  1 w Nasielsku,  Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świerczach, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Cieksynie, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Starych Pieścirogach oraz Publicznego Gimnazjum w Winnicy. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych wraz z nauczycielami oprowadzali gimnazjalistów po budynku naszej szkoły. Młodzież zwiedziła wszystkie klasy szkolne, pracownie komputerowe,  bibliotekę, salę sportową, sklepik, klub, a także dowiedziała się, gdzie znajduje się sekretariat uczniowski i gabinet Pani Dyrektor. Miłą niespodzianką był fakt, iż nasi uczniowie specjalnie na tę okazję przygotowali dla gości słodki poczęstunek w postaci ciast 🙂 Następnym punktem zwiedzania była sala sportowa, gdzie przygotowano stoiska z ofertą edukacyjną – Liceum Ogólnokształcące, Technikum Zawodowe, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, a także kącik europejski. Na koniec uczniowie przedstawili gimnazjalistom przygotowany występ artystyczny.

Wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włożony wkład pracy!

Dziękujemy również młodzieży, która tak licznie przybyła na dni otwarte i bardzo gorąco zapraszamy do naszej szkoły, bo przecież NAUKA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH TO PRZYJEMNOŚĆ! 🙂

 

M.P


 

 DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

2 kwietnia 2014 r. uczniowie klas 2 LOA i 2 LOSB naszej szkoły wzięli udział w programie skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Program ten organizowany był w Polsce po raz jedenasty przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP. Nasza szkoła uczestniczyła  w tym projekcie po raz piąty. Ideą tego programu jest lepsze przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wejścia na rynek pracy. Projekt ten sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

 • Odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy
 • Zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie
 • Pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu
 • Zapoznania się z organizacją i zarządzaniem w firmie

Składamy serdeczne podziękowania Kierownictwu wszystkich przedsiębiorstw  za umożliwienie uczniom ZSZ w Nasielsku odbycia jednodniowej praktyki w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości”.

 

Anna Stromecka

 


KWIECIEŃ ROZPOCZĘLIŚMY… ŚPIEWAJĄCO 🙂

8 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku gościliśmy szczególną osobę: polskiego krytyka muzycznego, specjalistkę od emisji głosu, jak również osobowość telewizyjną Panią Elżbietę Zapendowską.  Przybyła ona specjalnie na finał konkursu o „Złoty Mikrofon” i razem z Panem Markiem Tycem Dyrektorem Nasielskiego Ośrodka Kultury, Panią Mariolą Górską i Panem Krzysztofem Turkiem zasiadła w konkursowym jury.

W konkursie wzięła udział  bardzo zdolna młodzież z okolicznych szkół: Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Starych Pieścirogach,  Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Cieksynie, Publicznego Gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym w Nasielsku, Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku, Publicznego Gimnazjum w Pomiechówku i Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku.

Uczestnicy zaprezentowali różnorodne repertuary muzyczne, zarówno polskiej muzyki jak i obcojęzycznej. Wśród wykonanych utworów można wyróżnić piosenki, takie jak:  „Gdzie Ci mężczyźni”, „Modelka”, „O mnie się nie martw”, „Hallelujah”, „Tańczące Eurydyki”, „Ja tu zostaję” czy „Ludzie chcą miłości”.

Ogłoszenie wyników odbyło się na Sali gimnastycznej, gdzie zebrali się uczestnicy konkursu wraz z opiekunami, jury, dyrekcja, kadra nauczycielska, pracownicy szkoły oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku.

Pani Elżbieta Zapendowska podsumowała krótko konkurs. Podkreśliła bardzo wysoki poziom muzyczny wszystkich uczestników. Pogratulowała zwycięzcom i zachęciła do dalszej pracy w kierunku wokalnym. Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska wręczyła zwycięzcom statuetki „Złotego Mikrofonu”.

A oto wyniki:

I miejsce zajęła: OLIWIA DYLEWSKA w piosence „RADIOACTIVE” – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku

II miejsce zajęła: MARYSIA PIWOWAREK  w piosence „BABĘ ZESŁAŁ BÓG” – uczennica Publicznego Gimnazjum w Pomiechówku

III miejsce zajęła: KLAUDIA TYBUCHOWSKA w piosence „RĘKAWICZKI” – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW
W DALSZEJ KARIERZE MUZYCZNEJ! 🙂

M.P


PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2014

W piątek 4 kwietnia, tegoroczni maturzyści, czyli uczniowie klas III LOAB, III LOS i IV TEH w liczbie 48 osób wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy pod opieką ks. proboszcza Tadeusza Jabłońskiego, ks. Marka Pszczółkowskiego oraz wychowawców p. Anny Łączyńskiej i p. Sławomira Chojnackiego.

Po dotarciu na miejsce wszyscy zebrani uczestniczyli w „zawiązaniu wspólnoty” w Bazylice Jasnogórskiej.
O godz. 1130 odbyła się droga krzyżowa na wałach jasnogórskich. Modlitwy młodzieży kierowane były głównie
w intencji sukcesów i powodzenia na zbliżającym się dużymi krokami egzaminie dojrzałości, jaki czeka ich
w maju.

Pielgrzymkę zakończyła Msza Św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem ks.  Biskupa Romana Marcinkowskiego.

M.PPROMOCJA SZKOŁY

Delegacja z naszej szkoły odwiedziła w tym tygodniu trzy szkoły gimnazjalne w celu zaprezentowania przyszłym kandydatom szkół ponadgimnazjalnych oferty edukacyjnej. 24 marca odwiedziliśmy Publiczne Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy, 25 marca Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerczach, zaś 26 marca odwiedziliśmy Publiczne Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku.

 


M.PDZIEŃ WIOSNY !!!

 

21 marca w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Samorząd Uczniowski zorganizował na ten dzień szczególny program, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Wśród najciekawszych konkurencji wyróżnić można było:

 • Karaoke, w którym uczniowie wykonywali największe hity polskiej muzyki,
 • Śpiewać każdy może, gdzie przedstawiciele klas samodzielnie śpiewali wybraną piosenkę,
 • Wiosna na wybiegu, czyli konkurs na najciekawszy wiosenny strój,
 • Najoryginalniejszy strój profesorski, czyli konkurs dla kadry nauczycielskiej,
 • Narysuj Wiosnę!, konkurs na najładniejszy i najciekawszy obraz wiosny,
 • Wyginam  śmiało ciało, uczniowie prezentowali najróżniejsze choreografie taneczne,
 • Śmiechu warte – skecze wymyślone przez uczniów,
 • Dopingujemy swoich, czyli konkurs z nagrodami dla najgłośniejszej klasy.

 

Dzień minął szybko i dzięki sprzyjającej, słonecznej pogodzie w pełni przywitaliśmy wszyscy razem WIOSNĘ!

M.P


WKRĘĆ SIĘ !!!

W Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku prowadzona jest zbiórka nakrętek dla Aleksandry Eljasiak. Dziewczynka choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wzmożone napięcie czterokończynowe, niedowład czterokończynowy i padaczkę lekooporną. Zebrane nakrętki wspomogą finansowo kosztowną rehabilitację dziecka.

 


WAKACJE Z WOLONTARIATEM

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Nasielsku pod opieką ks. Marka Pszczółkowskiego organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży mający na celu propagowanie profilaktyki  uzależnień, rozwiązywania problemów alkoholowych, narkotykowych oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Aktywnym wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku uczestniczącym m.in.
w zbiórce i wydawaniu żywności, wypoczynek zostanie dofinansowany.
Wyjazd organizowany jest w dniach 18 – 24 sierpnia 2014 r., miejscem wypoczynku będzie Parafialny Dom Rekolekcyjny w miejscowości Ostrowo. Celem wyjazdu będzie rozwijanie umiejętności społecznej w nawiązywaniu prawidłowych relacji z rówieśnikami bez naśladowania i uciekania do zachowań społecznie nieakceptowanych oraz uleganie presji grupy – trening asertywności.

Więcej informacji na stronie: http://nasielsk.pl/146-ogloszenie-w-sprawie-oferty-dotyczacej-realizacji-zadania-publicznego

M.P


 

XV Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowym Dworze Mazowieckim

14 marca 2014 r. przedstawiciele uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku wraz z opiekunami: Urszulą Dalecką, Anną Łączyńską i Włodzimierzem Zawadzkim reprezentowali naszą szkołę na Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych, która w tym roku miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. Siedem szkół ponadgimnazjalnych oferowało swoje oferty edukacyjne. Gimnazjaliści, którzy wahają się, co do wyboru kierunku, mieli okazję skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy i pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 

 

 


 

Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku I wicemiss Studniówki 2014

 

Konkurs na „Miss Studniówki 2014” Tygodnika Nowodworskiego został rozstrzygnięty. Plebiscyt trwał od 23 grudnia 2013 r. do 10 lutego 2014r. Głosowanie odbywało się poprzez kupony, które w czasie trwania Plebiscytu ukazywały się na łamach Tygodnika Nowodworskiego oraz poprzez SMS-y. Miło nam powiadomić, że tytuł pierwszej wicemiss zdobyła Nasielszczanka – Magdalena Cieślak, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych
w Nasielsku.


                                                                                                            

Pasja fotografii

 19 lutego członkowie koła fotograficznego z Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku wraz z opiekunem Anną Łączyńską, wzięli udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Promocji w Warszawie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez fotografa Roberta Warzochę, wykładowcę WSP.  Temat wykładów to: „ Kobieta w obiektywie. Sesja zdjęciowa od A do Z”.

Fotograf Robert Warzocha, w niezwykle interesujący sposób, przekazał nam nie małą dozę bardzo praktycznych informacji na temat portretowania ludzi. Mówił
o kluczowym znaczeniu oświetlenia w fotografii portretowej. Dowiedzieliśmy się, że przy dobrym oświetleniu niemal każda twarz nabiera ciekawego wyrazu i mieliśmy okazję zobaczyć to w praktyce, gdyż towarzyszyła nam podczas zajęć bardzo atrakcyjna modelka. Dzięki profesjonalnym wskazówkom na temat oświetlenia i ustawienia aparatu podczas zdjęć będziemy mogli robić znacznie ciekawsze zdjęcia. Wiemy bowiem, że pionowe ustawienie aparatu kieruje uwagę odbiorcy na osobę, natomiast ustawienie poziome odsłania również jego otoczenie.

Modelka wie, że jej praca przed aparatem to nie tylko puste pozy, to prawdziwa gra aktorska. Fotografowana osoba powinna umieć wzbudzać emocje, ma pokazać swe piękno, często to co na zewnątrz, ale również przekazać odbiorcy czasem ból, niepokój, rozpacz, wielokrotnie spokój, radość, czar, namiętność. Fotograf i fotomodelka powinni umieć współpracować, by efekt ich pracy był zaskakujący, tak jak często  widzimy na okładkach kolorowych czasopism. Zdjęcie jest efektowne jeśli uda nam się stworzyć odpowiedni klimat, by poza wyglądała na bardziej naturalną.

Można by tak pisać wiele na temat tych cennych informacji, które przekazał nam fotograf Robert Warzocha. Najważniejsze żeby mieć swoje pasje i zainteresowania, aby stale je rozwijać, pogłębiać wiedzę na tematy, które nas interesują. My z naszej pasji nie zrezygnowaliśmy nawet w ferie, wręcz przeciwnie czas wolny to właśnie czas, który możemy przeznaczyć na swoje małe przyjemności. Zachęcamy wszystkich do odkrywania swoich zainteresowań, bo okazuje się, że może to dać nam wiele radości, jest lekiem na zło i sposobem na odkrycie siebie:)

Anna Łączyńska

 


 14 luty 2014

Walentynki

Wydawać by się mogło, że już przyzwyczailiśmy się do niezwykłych inicjatyw i fantastycznych pomysłów, które regularnie serwuje nam nasz szkolny Samorząd. Wydawać by się mogło, że przy  stężeniu kreatywności występującym w naszej szkole nic nas już nie zadziwi. A tymczasem … koncert walentynkowy, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć pozostawił nas oniemiałych z zachwytu.

Słowno – muzyczny montaż przygotowany pod czujnym okiem Opiekunów Samorządu był niesamowity. Recytacje wierszy o miłości przeplatane występami uzdolnionych szkolnych wokalistów wprowadziły wszystkich obecnych w romantyczny nastrój. Ewelina Wilska, Katarzyna Włodarska i Klaudia Tybuchowska po raz kolejny udowodniły, że mają wielki talent wokalny. Po raz pierwszy na szkolnej estradzie pojawił się Damian Zmysłowski, uczeń klasy I LOAS, z niezwykłą i ciekawą interpretacją utworu zespołu DAAB „W moim ogrodzie”. Mini recital zaprezentowała część znanego już nam zespołu SERVING THE TRAINS w osobach Oliwii Dylewskiej i Macieja Ziemaka, przy wsparciu Marty Kalickiej. Tym razem Maciek nie tylko akompaniował ale i pokazał, że dysponuje bardzo ładną, ciepłą barwą głosu, wprost idealną do śpiewania romantycznych piosenek

Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć o ujawnionych talentach tanecznych chłopców z klasy IV TEH. Swoimi popisami i spontanicznością dodali oni niezwykłej lekkości całemu wydarzeniu 😊, za co im serdecznie dziękujemy!!!


Luty 2014

Zespół Szkół Zawodowych w czołówce z najlepszymi!

Niezapomniany bal z okazji Studniówki już za nami, pora podwinąć przysłowiowe rękawki i zabrać się do rzetelnej, sumiennej pracy. Po Studniówce przyszedł czas na maturę, która zbliża się do nas wielkimi krokami, mimo że, co niektórzy chcieliby wydłużać ten czas w nieskończoność. Niestety czas jest nieubłagany.

Próbna Matura z Operonem edycja 2013/2014 oficjalnie dobiegła końca. Opublikowane wyniki stały się podstawą wytypowania najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. W województwie mazowieckim do próbnej matury z Operonem przystąpiło 85% uczniów. Egzaminy z przedmiotów obowiązkowych odbywały się kolejno w dniach: 26, 27 i 28 listopada – język polski, matematyka i języki obce.

29 listopada odbyła się matura próbna w zakresie rozszerzonym z matematyki, języka polskiego oraz przedmiotów dodatkowych. W Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku uczniowie jako przedmioty dodatkowe wybrali: biologię, fizykę, chemię, geografię, historię, język francuski i wiedzę o społeczeństwie.

Wydawnictwo Operon przeprowadziło ranking szkół na podstawie danych wprowadzonych przez szkoły po zakończeniu egzaminu. Został przedstawiony ranking ogólnopolski oraz rankingi wojewódzkie. W zestawieniu wojewódzkim zaprezentowano trzy  najlepsze placówki w danym regionie w podziale na przedmioty humanistyczne i przedmioty matematyczno – przyrodnicze.

Cała społeczność Zespołu Szkół Zawodowych jest mile zaskoczona i poruszona faktem, że to właśnie nasza szkoła zajmuje trzecie miejsce w rankingu szkół województwa mazowieckiego biorąc pod uwagę wyniki z przedmiotów humanistycznych, czyli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym do egzaminów i życzymy dalszej owocnej pracy, by zapał i chęci były wciąż dominujące.Luty 2014

„Niech żyje bal, 
bo to życie to bal jest nad bale”

1 lutego 2014r. uczniowie klas maturalnych ZSZ w Nasielsku wraz z Dyrekcją, wychowawcami, innymi nauczycielami i rodzicami wyruszyli w kierunku Olszewnicy Nowej, by tam spędzić wspaniałe i niezapomniane chwile, wspólnie bawiąc się na balu na 100 dni przed maturą. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski wraz z małżonką, Jesteśmy wdzięczni i cieszymy się, że mógł Pan uczestniczyć w tak zacnym dla nas wydarzeniu .

Bal rozpoczęła Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego Panem Januszem Drwęckim , którzy wprowadzili uczniów w takt poloneza do pięknej , przestrzennej , gustownie udekorowanej sali, gdzie panował wyjątkowy nastrój, jak z opowieści o Kopciuszku. Z małą różnicą , a mianowicie , bajkowych Kopciuszków i Książąt było o wiele więcej, a mianowicie……Po polonezie Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska przywitał wszystkich gości, życzyła wspaniałej zabawy oraz pomyślnego zdania egzaminów maturalnych.

O godzinie 22, by wyrazić swą wdzięczność i szacunek dla nauczycieli za wspólną pracę przez wiele lat, uczniowie klas maturalnych otworzyli Galę Oskarową .Każdy z przybyłych nauczycieli został odznaczy złotym medalem, za to czym się wyróżnił wykonując swą pracę . Uczniowie odkryli wiele talentów  drzemiących w nich pomysłów oraz energii . Zaskoczyli wszystkich swymi zdolnościami aktorsko-taneczno-wokalnymi . Były chwile wzniosłe i poważne, a także komiczne i swobodne . O tym , że uczniowie ZSZ są kreatywni nikogo nie trzeba przekonywać i mamy nadzieję , że zaskoczą nas swoją inteligencją i potencjałem wiedzy na maturze 🙂

Ten zimowy , biały , sobotni wieczór był nietuzinkowy i niezwykły i myślę, że jego magię szczególnie uczniowie zachowają na zawsze w swych sercach, gdyż „Żaden dzień się nie powtórzy , nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy..”


styczeń 2014

22 finał WOŚP w ZSZ

Szkolną tradycją już stał się udział młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku w dziele Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W tym roku finałowy koncert odbył się 10 stycznia na szkolnej sali gimnastycznej a zagrał dla nas zespół SERVING THE TRAINS w składzie:

Oliwia Dylewska – Śpiew

Maciej Ziemak – gitara

Łukasz Kamiński – gitara

Andrzej Siwek – gitara basowa

Karol Michalski – perkusja

Po żywiołowym występie młodych artystów piękną interpretacją przeboju „When a Man loves a Woman” rozkołysała nas Justyna Rutkowska.

Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do sal lekcyjnych z niezachwianą pewnością, że i w naszej szkole Orkiestra będzie grała do końca świata (i o jeden dzień dłużej)


Grudzień 2013

Szkolne koło CARITAS

Proboszcz parafii św. Wojciecha w Nasielsku powołał do istnienia Parafialny Zespół Caritas, który wraz ze Szkolnym Zespołem Caritas przy Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku przy ulicy Lipowej 10 podejmuje liczne akcje charytatywne w formie wolontariatu. W tym roku szkolnym od października 2013 do grudnia 2013 przy Parafii św. Wojciecha w Nasielsku członkowie Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas dzięki życzliwości właściciela firmy p. Bogdana Bieleckiego przywieźli z Banku Żywności z Caritas Płock 12.693,960 kg żywności o wartości 42.848 zł, która została rozdana do około 250 rodzin w tym około 1000 osób – współpracując ze szkołami na terenie Parafii św. Wojciecha w Nasielsku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Starzyńskiego, Publiczne Gimnazjum nr.1 im. Konstytucji 3 Maja , Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jarosława Iwaszkiewicza i Zespół Szkół Zawodowych – żywność została wydana rodzinom uczniów tych szkół. . Pomoc w zbiórce żywności dla MOPS w dniach 29-30.XI.2013r. 17 członków SKC. Zbiórka żywności (6-7. XII.2013r. 25 członków SKC współpracując z wolontariuszami z Gimnazjum 18 wolontariuszy, 25 ZHR z Nasielska, 3 drużyny ZHP z Nasielska) została rozdawana 14.XII.2013 r.

Opiekunami koła są ks. Marek Pszczółkowski oraz Pani Wioletta Skurczyńska.


Grudzień 2013

Dwie prymuski z Lipowej zdobyły Nagrody Premiera

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku  otrzymały uczennice, które nie tylko uzyskały najwyższe w szkole średnie ocen, ale również mają szczególne osiągnięcia w kilku dziedzinach wiedzy. Wybitne umiejętności, poszukiwanie dotąd nieznanych odpowiedzi oraz pracowitość to główne cechy charakteryzujące tegoroczne stypendystki:  Malwinę Morawską oraz Joannę Matusiak, które zostały wyróżnione nagrodami pieniężnymi w wysokości 2580zł przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika 2 grudnia 2013roku w auli Politechniki Warszawskiej.

Malwina Morawska to uczennica Technikum Ekonomicznego. Obok osiągnięcia najwyższej średniej w szkole (5, 08), interesuje sie muzyką, lubi oglądać filmy i czytać książki. Dwukrotnie brała udział w etapach okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, a w 2013 roku w etapie okręgu Olimpiady Przedsiębiorczości. Została także  finalistką Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości. W roku szkolnym 2012/2013 brała udział w Kafeterii Edukacyjnej. Próbuje z powodzeniem także sil w olimpiadach matematycznych. W wolnych chwilach pisze do szuflady. W latach 2013-2013 była redaktorem  naczelnym „Gazety Szkolnej”.

Z kolei Joanna Matusiak uzyskała promocję do klasy II z wyróżnieniem ze średnią ocen 4, 81. Jest uczennicą liceum o rozszerzeniu lingwistycznym. Interesuje się historią i tym, co większość nastolatek. Stara się rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach oraz w pracy redakcyjnej w „Gazecie Szkolnej”. W przyszłości planuje studia na kierunku prawniczym lub lingwistycznym.

Obydwie uczennice są absolwentkami nasielskiego gimnazjum.

Dziewczęta są najlepszym przykładem, że w młodzieży tkwi ogromny potencjał, który szkoła stara się rozwijać, organizując zajęcia pozalekcyjne. W Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku uczniowie mają możliwość pogłębiania wiedzy, działając w różnorodnych kołach zainteresowań, na których nauczyciele stymulują uczniów do wszechstronnego rozwoju. Działa tu Klub Młodych Ekonomistów, Klub Europejski, Koło Dziennikarskie, Sportowe, Informatyczne,  Fotograficzne, Koło Języków Obcych…… a także Teatr bez Nazwy oraz zespół muzyczny.


Grudzień 2013

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Dnia 9 grudnia 2013 roku w Zespole Szkól Zawodowych w Nasielsku odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych.

Uroczystego otwarcia dokonała p.o. dyrektora Szkoły pani Agnieszka Rutkowska.

Rywalizowano zarówno w kategorii drużynowej oraz indywidualnej.

Wyniki rywalizacji:

Kategoria indywidualna dziewcząt

I. Miejsce – Paulina Osińska ZSZ Nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki

II. Miejsce – Sylwia Waśniewska – ZSZ Nasielsk

III. Miejsce – Klaudia Laskowska – ZSZ Nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki

Kategoria indywidualna chłopców

I. Miejsce – Damian Zembrzuski – ZSP Pomiechówek

II. Miejsce – Marcin Kuczkowski – LO Nowy Dwór Mazowiecki

III. Miejsce – Kamil Białorudzki – ZSZ Nasielsk

Kategoria zespołowa dziewcząt

I. miejsce – ZSZ Nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki (19 pkt.)

II. miejsce – ZSZ Nasielsk (11 pkt.)

III. miejsce – ZSP Pomiechówek (8 pkt.)

IV. miejsce – ZSO Nasielsk (4 pkt.)

V. miejsce – ZSZ Nr 2 Nowy Dwór Mazowiecki (2 pkt.)

Kategoria zespołowa chłopców

I. miejsce – ZSZ Nasielsk (18 pkt.)

II. miejsce – LO Nowy Dwór Mazowiecki (11 pkt.)

III. miejsce – ZSP Pomiechówek (8 pkt.)

IV. miejsce – ZSZ Nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki (5 pkt.)

V. miejsce – ZSO Nasielsk (3 pkt.)

Turniej został sprawnie zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego ZSZ Nasielsk. Zawody przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji.

Na koniec turnieju zostały wręczone dyplomy, medale i puchary ufundowane przez Starostę Powiatu Nowodworskiego. Wręczenia nagród dokonali Kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Nowodworskiego pan Zdzisław Racki oraz p.o. dyrektora Szkoły pani Agnieszka Rutkowska.


Grudzień 2013

WYKŁAD NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM

29 listopada uczniowie klasy III LOA ZSZ mięli okazję uczestniczyć w wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Romanistyki. To już drugi pobyt uczniów naszej szkoły na tym wydziale. W ubiegłym roku szkolnym mieliśmy przyjemność zawitać w progu tegoż pięknego budynku, by uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych dla licealistów. Tematem spotkania była: Francja-elegancja, czyli o stereotypach kulturowych w uczeniu się języka francuskiego. Prelekcja została przeprowadzona przez prof. dr hab Jolantę Zając, wykładowcę z Zakładu Dydaktyki Języków Romańskich. W tym roku szkolnym naszą uwagę przykuł temat: O francuskich  geniuszach czyli Francuz potrafi i postanowiliśmy zgłębić tajniki „francuskiego fenomenu”.

Pani Jolanta Zając przybliżyła nam sylwetki sławnych Francuzów:

– prefekt Paryża Georges Haussmann, który wyniósł Paryż do rangi najpiękniejszej i najnowocześniejszej stolicy na świecie,

– architekt Gustav Eiffel,

– kucharz wszechczasów – Paul Bocuse,

– Louis Renaut i Andre Citroën, którzy rozwinęli francuską motoryzację,

– Roland Moreno, wynalazca karty z chipem,

– Marcel Bich, twórca długopisu „BIC”,

– Polka Maria Skłodowska-Curie, pierwsza kobieta-profesor na uniwersytecie La Sorbonne w Paryżu.

Od tej pory Francja dla nas to nie tylko kilka znanych nazwisk, wieża Eiffel i trochę stereotypowych skaczących żabek, lecz cała rzesza sławnych naukowców, wynalazców, wizjonerów, po prostu wielkich geniuszy. Ludzi którzy przeobrazili nie tylko Paryż, Francję, ale ze śmiałością można stwierdzić –  cały świat.


Listopad 2013

 Poznajemy tradycje Świąt – Boże Narodzenie we Francji

Boże Narodzenie jest wyjątkowo uroczyście obchodzonym świętem, nie tylko  w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie. We Francji, tak jak w większości krajów, Boże Narodzenie to największe święto rodzinne w roku.

We Francji Święta Bożego Narodzenia obchodzi się tylko 24 wieczorem i 25 grudnia. Przywilej obchodzenia dwóch świątecznych dni ma tylko Alzacja i Lotaryngia.  Kościoły ozdobione są choinkami i innymi świątecznymi dekoracjami. Najpopularniejszym symbolem i ornamentem związanym z tradycją obchodów Bożego Narodzenia we Francji jest szopka bożonarodzeniowa.

Wigilijny francuski stół to indyk z kasztanami, owoce morza i ryby w szerokim asortymencie, pasztet z otłuszczonych gęsich wątróbek (foie gras), wino oraz tradycyjne ciasto – rolada w formie kawałka drewna tzw. „Bûche de Noël”. W Bretanii natomiast podaje się gryczane naleśniki polane kwaśną śmietaną. W Paryżu na wigilijnych stołach królują ostrygi. Podczas wigilijnej kolacji Francuzi nie dzielą się opłatkiem. Podobnie jak w wielu innych krajach, również we Francji nieodłącznym zwyczajem jest śpiewanie kolęd.

Nie da się ukryć, że prezenty są nieodłącznym i dość ważnym elementem grudniowego święta. Zaczyna je rozdawać w szkołach Św. Mikołaj już od 6 grudnia. Później prezenty rozdawane są w zależności od tradycji 24 lub 25 grudnia, Mikołaj zostawia je w długich, specjalnie przygotowanych  skarpetach.

Chociaż we Francji mieszka społeczność różnych wyznań, nikt nie kwestionuje symboliki Bożego Narodzenia. Choinka  powszechnie została przyjęta przez tutejszą obyczajowość świecką. Świąteczne drzewko spotyka się w okresie przedświątecznym i świątecznym w sklepach, urzędach, szkołach, a nawet w domach, w których religijność nie plasuje się  na pierwszym miejscu.

Widzimy więc, że zarówno w Polsce, jak i we Francji Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Chociaż w każdym kraju możemy zauważyć niewielkie różnice w sposobie obchodzenia tej uroczystości. Boże Narodzenie wprowadza nas w ten magiczny, trochę baśniowy  nastrój, który sprawia, że czeka się na nie z niecierpliwością i utęsknieniem.

Na lekcjach języka francuskiego uczniowie ZSZ wykonali plakaty prezentujące Boże Narodzenie we Francji. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się talentem plastycznym i wyjątkową kreatywnością.

Zapraszamy serdecznie na wystawę prac plastycznych przygotowaną przez uczniów naszej szkoły do Nasielskiego Ośrodka Kultury.


12 listopada 2013

Apel z okazji Święta Niepodległości

Szczęśliwe kraje, gdzie pokoleń praca
Nie idzie w niwecz wśród gromów i burzy,
Lecz gdzie czyn wszelki ojczyznę wzbogaca
I gdzie myśl każda jej tryumfom służy

Adam Asnyk „Szczęśliwe Ludy”

Mistrzowsko odśpiewaną piosenką „Dziwny jest ten świat” i wierszem Adama Asnyka w interpretacji Klaudii Luberadzkiej i Katarzyny Wiktor rozpoczęła się akademia upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości.

Słowno-muzyczny montaż przygotowany przez panią Iwonę Górecką a wykonany przez uczniów klas drugich liceum, przy dużym wsparciu utalentowanych wokalistek z klasy 1 Loas: Kaludii Tybuchowskiej i Justyny Rutkowskiej, wzruszył nas i wprawił w zadumę. Zadumę nad losem tych, którzy o Polskę walczyli, którzy w imię Jej wolności ginęli. I nad nami, współczesnymi Polakami, którzy żyjąc w kraju wolnym, jakże często zapominają o tym, ile ta wolność kosztowała i jak jest cenna.


Październik 2013

Wystawa „Barwy Jesieni”

Za oknem na dobre rozgościła się jesień. Już niestety nie ta: „piękna, polska, złota”, tylko ta szara, deszczowa i ponura. Na szczęście mamy wspomnienia. Uchwycone w kadrze aparatu krajobrazy i roślinność w zapierających dech odcieniach złota, brązu i czerwieni. Piękne zdjęcia rozkwitające feerią ognistych kolorów, które może choć trochę ubarwią Wasz zwyczajny dzień.

Do obejrzenia wystawy zdjęć „Barwy Jesieni” zaprasza Nasielski Ośrodek Kultury. Wystawę prac swoich i uczniowskich zawdzięczamy talentowi pani Anny Łączyńskiej, która w bieżącym roku szkolnym postanowiła podzielić się swoją pasją i poprowadzić koło fotograficzne. I właśnie efekty jednego z jesiennych plenerów możemy podziwiać w hallu nasielskiego kina NIVA.

 


11 października 2013

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, uroczyście obchodziliśmy w piątek poprzedzający świąteczny poniedziałek.

Akademia przygotowana przez Samorząd, pod czujnym okiem pana Krzysztofa Turka, wprawiła w zachwyt licznie przybyłych gości. Były życzenia, podziękowania i recytacje. Ogromnym talentem wokalnym ponownie zachwyciła Klaudia Tybuchowska z klasy I Loas. Oczarowały swym śpiewem uczennice z klasy II Loa: Oliwia Dylewska i Marta Kalicka, którym brawurowo akompaniowali dwaj młodzi gitarzyści: Łukasz Kamiński z klasy II Losb i Maciej Ziemak z II Loa. Wszyscy występujący po raz kolejny udowodnili, że młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych może pochwalić się rozlicznymi talentami.

Akademię zakończyła Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska, która podziękowała Młodzieży i Opiekunom Samorządu za przygotowanie uroczystości oraz wręczyła wybranym Nauczycielom i Pracownikom szkoły nagrody Dyrektora.

 


 

11 październik 2013

Koło fotograficzne

Od września 2013r. uczniowie ZSZ w Nasielsku mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z fotografii. Chcieliśmy przywitać piękną, wielobarwną jesień i wybraliśmy się w plener. Zachęcamy do spacerków w słoneczne dni i podziwiania otaczającej nas przyrody. Oto efekt naszej wędrówki:


20 września 2013

Ślubowanie klas pierwszych

Wszem obecnym wiadomym się czyni, iż szacowni beanowie, tradycji zadość czyniąc, 20 września Roku Pańskiego 2013 śluby swe oraz przyrzeczenia złożyli i pasowani zostali do rangi żaków prześwietnego naszego Collegium, zwanego Zespołem Szkół Zawodowych w grodzie Nasielsku.
A chcąc splendoru i blasku przysporzyć, Dyrekcję, kanoników i proboszczów, uczonych bakałarzów i innych żaków na uroczystość ową uniżenie zaprosili.


19 września 2013

Otwarcie kawiarni literackiej „Pod Pikadorem”

W ramach projektu „Julian Tuwim – łowca słów” 19 września z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, nastąpiło uroczyste otwarcie kawiarni literackiej „Pod Pikadorem”. Stolik przy oknie na stałe został zarezerwowany dla Juliana Tuwima, o czym przypomina portret Poety narysowany przez Agatę Papierską. Scenografię, utrzymaną w klimacie lat dwudziestych, wykonały: Sylwia Darkowska, Monika Głogowska, Katarzyna Jaskłowska, Katarzyna Karkowska, Agata Mauer i Karolina Witkowska. Gwiazdą inauguracji była niesłychanie utalentowana Klaudia Tybuchowska,

która wcieliła się w postać Hanki Ordonówny i przepięknie zaśpiewała piosenkę do słów Juliana Tuwima „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Aby oddać klimat ostatnich dni pierwszej wojny światowej kelnerki miały częstować gości „głodowym” czarnym chlebem, brukwią i kawą z cykorią. Okazało się, że niezwykle trudno dzisiaj zdobyć brukiew, dlatego podajemy „szarlotkę i kawę turecką gęstą jak kasza oraz słodką jak miód”, którą skamandryci posilali się w kawiarni u Turka znajdującej się obok Pikadora. Zrezygnowaliśmy też z pobierania 5 marek za wstęp.

W prawdziwym Pikadorze narodził się Skamander, tu też wykuwała się awangarda artystyczna pierwszych miesięcy polskiej niepodległości. Mamy nadzieję, że w naszej kawiarni ujawnią się również ukryte talenty literackie. W każdy czwartek czekamy na wszystkich szkolnych poetów, którzy chcieliby przeczytać swoje wiersze!


17 września 2013

Warsztaty z  Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Ciechanowie

W dniu 17 września uczniowie klas: 3 LOS, 3 LOAB i 4 TEH uczestniczyli, jak każdego roku, w warsztatach z zakresu orientacji zawodowej zorganizowanych przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Ciechanowie.

Młodzież w formie różnorodnych zabaw i ćwiczeń mogła sprawdzić swoje zainteresowania, określić predyspozycje i preferencje zawodowe oraz zdobyć wiedzę na temat rynku pracy. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość skonfrontowania swoich oczekiwań z planowaną dalszą drogą edukacyjną, zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do przejścia z edukacji na rynek pracy, znalezienia zatrudnienia, bądź uruchomienia własnej działalności gospodarczej.

Młodzi ludzie poznali metody planowania kariery, uzyskali informacje o możliwych ścieżkach kariery, mieli również możliwość skorzystania  z narzędzia diagnostycznego jakim był test „Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych”.


16 września 2013

Otrzęsiny klas pierwszych

Poniedziałki nie są naszymi ulubionymi dniami tygodnia…. chyba, że czeka nas świetna zabawa w szkole. To właśnie na dziś klasy drugie wraz z Samorządem Szkolnym przygotowały „chrzest” tegorocznych pierwszorocznych :).

Już po pierwszym dzwonku na szkolnych korytarzach można było rozpoznać kto „starym wyjadaczem”, a kto „kotkiem” jest. Ci drudzy, odziani w specjalne ubranka, kolorowe łańcuchy lub kocie uszy, z lekkim niepokojem oczekiwali rozpoczęcia ceremonii. Zaczęło się o 13.00. Nasze „pierwszaki” musiały stawić czoła wielu różnorodnym konkurencjom: wyścigom w workach czy też tańcom z balonem. „Bezlitośni” drugoklasiści sprawdzili także wiedzę młodszych kolegów dotyczącą naszej szkoły. Padły pytania trudne: „Jak nazywają się nauczyciele matematyki?”, bardzo trudne: „Ile jest sal lekcyjnych w szkole?” oraz te, na które po prostu nie można odpowiedzieć: „Ile w szkole jest kafelków?”

Na szczęście młodzież Zespołu Szkół Zawodowych potrafi poradzić sobie śpiewająco w każdej, nawet tak trudnej, sytuacji. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy potwierdzające ich męstwo i stwierdzające, że od dziś są pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.


12 września 2013

 Salon maturzystów „Perspektywy 2014”

12 września 2013r. drzwi w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej zostały szeroko otwarte dla młodzieży zdającej maturę w roku szkolnym 2013/2014.

W deszczowy, wrześniowy poranek uczniowie trzech klas maturalnych technikum i liceum wyruszyli sprzed Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku w kierunku Warszawy. Tegorocznym maturzystom przyświecały bardzo szczytne cele – nabycie wiedzy, niezbędnej każdemu maturzyście i dostarczenie odpowiedzi na dręczące pytania, które kłębią się w głowach każdego z nich: Jak zdać egzamin maturalny z języka polskiego? Jaki kierunek studiów wybrać? Jakie są prognozy na rynku pracy?

Tych wszystkich informacji dostarczyli uczniom przedstawiciele uczelni, wykładowcy
i eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Podczas całego Salonu czynne były stoiska uczelniane, na których można zdobyć informację o wymaganiach rekrutacyjnych oraz o ofercie studiów.

Nasi uczniowie z uwagą wysłuchali wykładów i z ciekawością obejrzeli stoiska reklamujących się uczelni. Mamy nadzieję, że wyjazd ten zaowocuje zdawalnością matury co najmniej tak dobrą jak dotychczas a wszystkim niezdecydowanym pomoże w wyborze kierunku studiów.

  


 13 września odbyły się uzupełniające wybory, oto skład Samorządu Uczniowskiego:

Prezydium:

Przewodnicząca: Izabela Kos klasa III LOS

Wiceprzewodnicząca: Oliwia Dylewska klasa II LOA

Skarbnik: Martyna Ślesicka klasa III LOS

Kronikarz: Sylwia Darkowska klasa III LOAB

SEKCJE:

– dziennikarska- Karolina Witkowska klasa II LOA

– rozrywkowa – Łukasz Ołdak klasa II LOS,  Mateusz Bielecki III LOAB

– sportowa – Arkadiusz Żyła i  Jacek Murawski l klasa III LOAB

– ekologiczno – turystyczna –Marta Kalicka klasa II LOA

– dekoracyjna – Agata Papierska klasa II LOA, Monika Głogowska klasa III LOAB

– naukowa- Magdalena Świderska  i Izabela Strzelczak klasa II LOA, Marzena Wiktorowicz II TEH

– wolontariat – Klaudia Tybuchowska  klasa I LOAS

– artystyczna – Iweta Piotrowska klasa II LOSB, Sawicka Karolina I LOAS,  Ewelina Wilska i Katarzyna Włodarska II LOA

 

Losowanie szczęśliwego numeru –  Daniel Rutkowski i Aleksandra Mroziewicz kl. II TEH

Nagłośnienie – Mateusz Borkowski i Michał Sierzputowski III LOAB


Wrzesień 2013

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Czy nam się to podoba, czy też nie wakacyjne lenistwo już za nami, a przed nami pełen nowych wyzwań rok szkolny.

Po Mszy Świętej w intencji zmarłego Dyrektora szkoły spotkaliśmy się na placu apelowym na uroczystej inauguracji. Padła komenda: „szkoła baczność!” Flaga państwowa załopotała na wietrze, rozbrzmiały dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego.” Pan Stanisław Sotowicz zgłosił Pani Dyrektor gotowość szkoły do rozpoczęcia roku szkolnego.

Dyrektor szkoły, pani Agnieszka Rutkowska, serdecznie powitała wszystkich zebranych i poprosiła o uczczenie  pamięci zmarłego Dyrektora Duchnowskiego minutą ciszy. Następnie odczytała list Minister Edukacji Narodowej – Krystyny Szumilas. Wychowawcy przekazali Gospodarzom klas plany lekcji. Młodzież rozeszła się do swoich domów. Na placu pozostali uczniowie klas pierwszych wraz z Wychowawcami.

W chłodny i wietrzny poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy rok szkolny 2013/2014. Po dwóch miesiącach odpoczynku wracamy do codziennych obowiązków szkolnej rzeczywistości. Wszystkich młodych ludzi, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły na Lipowej serdecznie witamy. Uczniów klas starszych witamy ponownie. Nowy rok szkolny został rozpoczęty.