Rok szkolny 2015/2016


Dnia 24 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie XXVII  Olimpiady   Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem ,,  Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”. Do pomyślnej realizacji tego przedsięwzięcia w istotny sposób przyczyniła się praca Pana mgr inż. Włodzimierza Zawadzkiego który z pełnym zaangażowaniem przygotowywał młodzież do Olimpiady i był organizatorem zawodów szkolnych.


czerwiec 2016 r.

Dzień Dziecka pod Lipami 🙂

 

         1 czerwca, corocznie, w Zespole Szkół Zawodowych świętujemy „Dzień Dziecka”. Co prawda nasza młodzież jest już troszkę wyrośnięta, jednak  podobno w każdym z nas skrywa się małe dziecko, no i przede wszystkim niemalże każdy lubi się dobrze bawić. Więc jak co roku przystąpiliśmy do wspólnego celebrowania tego przyjemnego dnia. A dzień był o tyle uroczy, że pogoda nam dopisała, no i nie zabrakło ciekawych aktywności.

         Na początek, pora była już odpowiednia, żeby przystąpić do drugiego śniadania, co uczyniliśmy z miłą chęcią. Na łonie natury rozpaliliśmy grilla, na którym skwierczały z „radością” rozpalone kiełbaski. W oczekiwaniu na nie dziewczęta i chłopcy delektowali się przedpołudniowym słońcem, które wysyłało ku nam swe ciepłe promienie. W czasie pikniku uczniowie poszczególnych klas wykazywali się swą pomysłowością i umiejętnościami manualnymi, tworząc oryginalne i ciekawe obiekty z butelek plastikowych.   Po odpoczynku i smacznym posiłku czekało na nas ciekawe spotkanie na temat krajów anglojęzycznych, przygotowane przez panią Beatę Kowalską. Podczas spotkania nasza błyskotliwa i uzdolniona uczennica Angelika Bryska z kl. II LOAB przygotowała ciekawą prezentację na temat pięknego i niezwykle malowniczego kraju Australii. Uczniowie mieli okazję również wysłuchać prezentacji na temat Dubaju w języku angielskim zaprezentowanej przez panią Beatkę. Po prezentacjach uczniowie zabłysnęli swym niezwykłym i błyskotliwym intelektem wykazując się nabytymi informacjami podczas Quizu, na temat ciekawostek, obyczajów, osobliwości Dubaju.

         Po wysiłku intelektualnym, nadeszła pora na wysiłek fizyczny. Uczniowie zmagali się z różnymi konkurencjami przygotowanymi przez nauczycieli wychowania fizycznego. Nie zabrakło pomysłów i w tej dziedzinie, uczniowie konkurowali ze sobą w: przeciąganiu liny, rzucie piłką lekarską, najwolniejszej przejażdżce na rowerze oraz meczach w piłkę siatkową.

         Podsumowując, był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i  ciekawych atrakcji. Okazuje się, że „taki dzień” to wspaniały czas  na zabawę i integrację w każdym wieku.

                                                                                                                                                                                    Anna Łączyńska

 

DSC_1619


maj 2016 r.

 

 AKADEMIA Z OKAZJI 225 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Konstytucja 3 maja weszła na trwałe do dorobku kulturowego naszego kraju i stała się symbolem walki o naprawę Rzeczypospolitej. Również w ZSZ w Nasielsku tradycją stało się upamiętnienie tego wydarzenia uroczystym apelem. W tym roku przygotowali go i zaprezentowali w dniu 11 maja, społeczności szkolnej uczniowie klas pierwszych Technikum Logistycznego i Technikum Ekonomicznego pod kierunkiem Pani Iwony Góreckiej. W pełni powagi atmosferze przypominano główne zasady majowej konstytucji, podkreślając, że edukację uczyniono potrzebą miary najwyższej. Piękne przygotowane recytacje wzbudziły patriotyczne nastroje wśród słuchaczy, poczucie dumy, ale i refleksję, że na nas spoczywa kontynuacja dorobków naszych przodków i dbałość o stan i dobro Rzeczypospolitej.

DSC_1535

 


kwiecień 2016 r.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Dnia 29 kwietnia 2016 roku w murach Zespołu  Szkół Zawodowych w  Nasielsku po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla 53 absolwentów liceum ogólnokształcącego i technikum zawodowego. Uroczystość pożegnania maturzystów rozpoczęła Dyrektor Szkoły Agnieszka Rutkowska, która powitała zebranych gości. Byli wśród nich: Starosta Powiatu Nowodworskiego Magdalena Biernacka, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie szkoły, absolwenci z ubiegłych lat oraz najważniejsi w tym dniu – uczniowie III LO i IV TEH. Gość specjalny uroczystości – Pani Magdalena Biernacka w swoim wystąpieniu mówiła o roli wykształcenia, będącego niepodważalną wartością w życiu człowieka. Głos zabrała również  przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Dyrektor pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły i rozdała nagrody tym, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz wzorowej postawie osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz wykazali się aktywnością w różnych dziedzinach: w konkursach przedmiotowych i artystycznych, zawodach sportowych oraz wolontariacie. Szczególne gratulacje odebrali uczniowie ze średnią ocen 4,75 i wyżej: Karolina Dłutowska, Natalia Jerzyńska  i Marzena Wiktorowicz.

Dla uświetnienia uroczystości pożegnania abiturientów Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agaty Żbikowskiej i Pana Krzysztofa Turka przygotował XII Galę Oskarową. Statuetkami – ufundowanymi przez nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły – uhonorowani zostali najbardziej zdolni, kreatywni i wyróżniający się w różnych dziedzinach absolwenci. Tegoroczni zwycięzcy to:

PIĘKNY UMYSŁ – Albert Gisleberg IV TEH

GWIAZDA SZKOLNEJ ESTRADY – Klaudia Tybuchowska III LO

MISTRZ SPORTU i SZLACHETNE SERCE – Artur Wojdyła IV TEH

MISTRZ PARKIETU – Marek Osiński III LO

LUZ BLUES – Paweł Turek III LO

PRZYJAZNY UŚMIECH – Kamil Dynakowski III LO

MISTER MATURZYSTÓW – Robert Pisarzewski III LO

NIETUZINKOWA OSOBOWOŚĆ – Mateusz Rutkowski III LO

MISS MATURZYSTEK – Karolina Bachanek IV TEH

DOSKONAŁY HANDLOWIEC – Natalia Wysocka IV TEH

DOSKONAŁY EKONOMISTA – Marzena Wiktorowicz i Mateusz Suski IV TEH

ZŁOTY MIKROFON – Justyna Rutkowska III LO

XII Galę Oskarową poprowadzili: Angelika Bryska i Bartłomiej Ostrowski. Licznie zgromadzonej publiczności swoje niezwykłe umiejętności wokalne zaprezentowała Paulina Fiedorczyk. Największy aplauz wzbudziły układy taneczne przygotowane pod kierunkiem Pani Anny Skrzyneckiej – „Belgijka” uczniów klas II LO i I TE oraz „Jezioro łabędzie” w wykonaniu baletmistrzów (sami mężczyźni!) z Technikum Logistycznego. Na zakończenie uroczystości – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Monika Ostrzeniewska pożegnała abiturientów i życzyła im sukcesów na maturze i w dalszym życiu.

W imieniu absolwentów Karolina Sawicka podziękowała Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za trud, wsparcie, zrozumienie i okazaną pomoc podczas nauki. Na koniec pobytu w murach tej szkoły – jak zwykle świetnie – zaśpiewała Klaudia Tybuchowska.

 

oskary 2016


 

 

kwiecień 2016 r.

Drodzy Gimnazjaliści !!!

Zapraszamy do Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku ul. Lipowa 10

od dnia 25.04.2016r.

pomożemy Wam zalogować się w Systemie  Rekrutacyjnym!!!

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowodworskiego na rok szkolny 2016/2017 prowadzony jest z użyciem elektronicznego systemu.

System rekrutacyjny

Od 25 kwietnia 2016 gdy dokonałeś wyboru, możesz przystąpić do rejestracji w Systemie Rekrutacyjnym na stronie internetowej www.warszawa.edu.com.pl

HARMONOGRAM DZIAŁANIA GIMNAZJALISTY

Założenie konta

  1. Pierwszym działaniem jest założenie przez Ciebie osobistego konta na stronie internetowej Systemu, wybierając opcję „Zarejestruj się” wprowadzasz nr PESEL, imię i nazwisko oraz swoje hasło. Możesz to zrobić w gimnazjum na lekcjach informatyki, w domu, u kolegi lub w innym miejscu już od 25 kwietnia 2016 r. od godz. 9:00 do 18 maja do godz. 16:00.

UWAGA !

Użyj hasła łatwego do zapamiętania.

Podczas zakładania konta System wygeneruje Twój identyfikator (login), pod którym będziesz rozpoznawany w Systemie. Koniecznie należy go zapisać i zachować.

Wybór szkoły

  1. Kolejnym etapem jest wybór szkół (maksymalnie 3) do których chcesz kandydować. Układasz listę wybranych oddziałów (dowolna liczba) w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego
  1. Po wyborze szkół i oddziałów, wydrukuj z Systemu wniosek. Oprócz Ciebie muszą podpisać je Twoi rodzice (lub prawni opiekunowie). Zanieś go do szkoły pierwszego wyboru. Wraz z podaniem powinieneś złożyć kopie dodatkowych zaświadczeń poświadczonych przez szkołę, w której są one wymagane.

Instrukcja

1388pl

 


kwiecień 2016 r.

 

Akcja „Nasz czysty Nasielsk”

 

28 kwietnia 2016 r. Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsk po raz kolejny wziął udział w akcji „Nasz czysty Nasielsk” organizowanej przez Urząd Miasta w Nasielsku. Najbliższą okolicę  szkoły sprzątały klasy II LOA z opiekunem M.Górską oraz klasa II TE z p. Stanisławem Sotowiczem. Worki, rękawice oraz odbiór śmieci zapewnił UMiG w Nasielsku.

logo_srow[1]


kwiecień 2016 r.


           Sukces czytelniczy uczennic Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku

                25 kwietnia, w środę, odbył się Międzyszkolny Turniej Literacki „W świecie powieści Johna Green’a”, konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nowodworskiego.

                Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży, oswajanie młodzieży z problemami współczesności oraz kształcenie krytycznego podejścia do tekstu literackiego. konkurs odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie Filia w Nowym Dworze  Mazowieckim. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli za zadanie przeczytać pięć pozycji Johna Green’a: ” Szukając Alaski”, ” 19 razy Katherine”, „Papierowe Miasta”,” Gwiazd Naszych Wina” i „W Śnieżną Noc”.

                John Green jest autorem światowych bestsellerów, laureatem licznych nagród literackich. Największą sławę przyniosła mu powieść „Gwiazd Naszych Wina”. Jest on autorem literatury młodzieżowej, zaliczony przez magazyn „Time” do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi. Został uznany przez liczące się media pisarzem roku 2012.

                Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych z Nasielska zostały wytypowane przez nauczyciela bibliotekarza panią Iwona Kędel. Angelika Bryska, Adrianna Olechowicz z klasy IILOA oraz Julia Górska z klasy ITL zajęły I miejsce w konkursie. Uczennice wykazały się doskonałą znajomością treści książek Johna Green’a. Zobaczmy co same uczennice mówią o swojej pasji.

AŁ: Czy czytanie pasjonowało was od dziecka?

AB: Od dziecka uwielbiam czytać książki. W wolnej chwili staram się wybierać te pozycje, które są dla mnie wartościowe, niosą jakieś ważne przesłanie. Moja przygoda z czytaniem rozpoczęła się wraz z „Baśnioborem” Mull Brandon’a.

JG: Tak, dużo czytałam od dziecka. W świat literatury wprowadzili mnie moi rodzice rozpoczynając od wyjątkowej „Alicji w krainie czarów”. Odkąd nauczyłam się czytać sama, krainę czarodziejskich książek przemierzam z jeszcze większym zainteresowaniem.

AŁ.: Jaką książkę z lat dzieciństwa zapamiętałyście najlepiej i uznajecie za wyjątkową?

AB: Pozostanę przy tej pozycji, o której wspomniałam na początku, uważam, że Baśniobór” jest idealną książka dla dzieci. Każde dziecko znajdzie w tej książce to czego szuka: magię, przygodę, niesamowitą przyjaźń. Takie właśnie moim zdaniem powinny być książki dla dzieci.

JG: Moją ukochaną książką dla dzieci i młodzieży był poznany w wieku lat 4 „Harry Potter”. Rosłam razem z kolejnymi tomami jego przygód. Ta miłość pozostała mi do dzisiaj.

AŁ: Jakie rodzaju książki lubicie czytać?

AB: Uwielbiam czytać książki z elementami fantastyki i przygody.

JG: Ja również lubię książki fantasy, pełne magii, smoków i nadziej, że dobro zawsze wygrywa. Im jestem starsza coraz bardziej fascynuje mnie literatura wojny, taka która odciska piętno na czytelniku np. „Medaliony”

AŁ: Którą z przeczytanych książek do konkursu  poleciłybyście swoim koleżankom i kolegom?

AB: Zdecydowanie polecam książkę „Gwiazd Naszych Wina”, uważam że jest ona bardzo wartościowa i interesująca.

JG: Ja również jestem tego zdania, zachęcam do przeczytania tej książki i starszych i młodszych.

                Czytanie jest wyjątkową pasją, która sprawia, że stajemy się osobami bardziej dojrzałymi, wartościowymi, mądrymi. Książki uczą, pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości, są lekiem na boląca duszę, pozwalają przemierzać świat na łamach swoich kartek, poszerzają nasze horyzonty myślowe, dzięki nim łatwiej nam zrozumieć siebie i ludzi, a nasze umysły stają się otwarte i bardziej poukładane. Należy podkreślić, że pasja czytania  niewiele kosztuje, a przynosi czytelnikom wiele korzyści. Zachęcamy wszystkich do lektury wspaniałych i interesujących pozycji.

                                                                                                                             Anna Łączyńska

 

DSC_1194


Dnia 20 kwietnia 2016r. odbyła się 13 edycja Ogólnopolskiego Dnia przedsiębiorczości. Poprzez udział w programie uczniowie mogli m.in. zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie oraz pozyskać  informację o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.


kwiecień 2016 r.

 

Rejestracja potencjalnych  DAWCÓW szpiku i komórek macierzystych w ZSZ Nasielsk.

            W dniu 14 kwietnia 2016 roku w ZSZ w Nasielsku została przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych  DAWCÓW szpiku i komórek macierzystych. Współpracę z DKMS podjęliśmy kilka tygodni  temu. W ramach akcji na terenie szkoły wśród uczniów pełnoletnich przeprowadzono  kampanię informacyjną o możliwości zarejestrowania się, jako potencjalny dawca, jak również o sposobach pobierania komórek i celowości przeprowadzanych działań. Została przygotowana gazetka informacyjna,  rozdano ulotki. Akcję przeprowadziła p. W. Skurczyńska wspólnie z czteroma uczennicami – wolontariuszkami. Finał tej szlachetnej akcji mającej na celu ratowanie życia ludzkiego miał miejsce 14 kwietnia 2016r. zarejestrowało się 10 osób,  trzeba zaznaczyć, że wielu naszych uczniów jest już zarejestrowanych, jako potencjalni DAWCY w DKMS.  Cieszymy się, że chociaż tak możemy pomóc innym. Pamiętajmy, że życie  i zdrowie ludzkie jest dobrem najważniejszym

  NIE BÓJMY SIĘ POMAGAĆ.

Serdeczne podziękowania składam uczniom ZSZ, którzy przyłączyli się do akcji i zarejestrowali się, jako potencjalni DAWCY szpiku i komórek macierzystych.

Wioletta Skurczyńska

DSC_1112 DSC_1114


kwiecień 2016 r.

            W czwartek 14.04.2016 drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Górska( kapitan), Ewelina Królak, Dominika Sławińska, Katarzyna Tybuchowska, Andżelika Chrzanowska, Sandra Borzyńska i Joanna Filipowicz, pod czujnym okiem pani Ewy Żołnierzak zdobyły 1 miejsce w eliminacjach rejonowych XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.  Zawody obyły się w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. W pierwszym etapie sprawdzana była wiedza teoretyczna, a następnie praktyczna- udzielanie pomocy np. przy porażeniu prądem czy zatrzymaniu krążenia. Dziewczyny wykazały się determinacją, odpornością na stres , posiadanymi wiadomościami oraz umiejętnością pracy zespołowej i zakwalifikowały się do kolejnego etapu mistrzostw. Gratulujemy!

                                                                                                                                                                                     Julia Górska

DSC_1127 DSC_1134

 


kwiecień 2016 r.

UCZENNICE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH LAUREATKAMI

XI KONKURSU PIOSENKI I POEZJI FRANCUSKIEJ „ART POETIQUE” W PUŁTUSKU

 

                7 kwietnia, w czwartek, odbył się XI Konkurs Piosenki i Poezji Francuskiej ART POETIQUE w Pułtusku. Uroczystość odbyła się w Galerii „4 Strony Świata”. Organizatorami konkursu były: dyrektor Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela, Bożena Potyraj oraz dyrektor Liceum Piotra Skargi w Pułtusku, Barbara Meredyk. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem starosty pułtuskiego, Jana Zalewskiego i burmistrza Pułtuska, Krzysztofa Nuszkiewicza.

                W konkursie wzięła udział młodzież gimnazjalna oraz szkół ponadgimnazjalnych, jak również uczniowie szkół podstawowych, którzy uczą się języka francuskiego. Uczestnicy konkursu to głównie mieszkańcy powiatu pułtuskiego, chociaż już w ubiegłym roku w konkursie wzięły udział uczennice ZSZ z Nasielska: Klaudia Tybuchowska oraz Justyna Rutkowska, które zajęły kolejno II i III miejsce. W tym roku zaproszono również uczniów Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja z Nasielska oraz uczniów  Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Wyszkowie, konkurs cieszy się coraz większą popularnością i uczestników przybywa.

                Na tej wspaniałej uroczystości, która odbywa się w Galerii „4 Strony Świata”, miejscu wystaw rękodzieła artystów ziemi pułtuskiej oraz dziedzictwa kulturowego innych narodów, pojawiło się wielu znamienitych gości. Uczestnicy konkursu zmagali się w trzech kategoriach: recytacja w języku polskim, recytacja w języku francuskim oraz piosenka francuska. Uczniowie mięli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorsko-wokalne oraz pochwalić się znajomością języka francuskiego. Widzowie natomiast z wielką przyjemnością podziwiali talenty, umiejętności i wkład pracy uczestników konkursu, którzy z ogromnym zaangażowaniem prezentowali wybrane przez siebie utwory.

                Uczennice ZSZ w Nasielsku zaprezentowały się w dwóch kategoriach: piosenka francuska i recytacja w języku polskim. Justyna Rutkowska zaśpiewała piosenkę pt.”Ça Ira”Joyce Jonathan, zajęła I miejsce w kategorii piosenka francuska,  Klaudia Tybuchowska zaprezentowała utwór pt.”Paroles, paroles” Dalida, uplasowała się na miejscu III, natomiast Angelika Bryska zdobyła wyróżnienie za recytację  wiersza Charles Baudelaire’a „Zaproszenie do podróży” . Dziewczęta oczarowały jury swoim niebywałym talentem oraz profesjonalnym wykonaniem utworów.

                Konkurs piosenki i poezji francuskiej to doskonały sposób promocji kultury i języka francuskiego. To również okazja zaprezentowania młodych, doskonałych talentów naszych uczniów, o których rozwój należy dbać, natomiast wyjątkowe zdolności i umiejętności trzeba rozwijać. Wspaniała atmosfera spotkania wprowadziła nas w wyjątkowy, romantyczny, czasami zabawny nastrój.

                W ubiegłym roku na łamach „Życia Nasielska” życzyłam dziewczynom sukcesu na następny rok. Moje i ich marzenie się spełniło, uczennice godnie reprezentowały szkołę w gościnnych progach Galerii „4 Strony Świata”w tym roku . Obecnie dziewczęta są uczennicami klasy maturalnej, więc za kilka dni z przykrością będzie trzeba się pożegnać. Jednak zanim to zrobimy, życzymy dalszych sukcesów na jeszcze większych scenach i możliwości rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań, ponieważ daje to wiele satysfakcji i jest w życiu bardzo ważne.

                                                                                                                                                           A.Ł.

               DSC_1042 DSC_1061

                                 DSC_1070

                                                                                                                                                                


kwiecień 2016 r.

Dzień Otwarty Szkoły

1 kwietnia 2016r. otworzyliśmy drzwi naszej szkoły, by w jej progu przywitać uczniów, rodziców i opiekunów klas gimnazjalnych. Uczniowie gimnazjów mieli okazję aby jeszcze raz zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSZ, zwiedzić każdy zakątek naszej zadbanej i przestrzennej szkoły, ale przede wszystkim uczestniczyć w Festiwalu Nauki.

W klasie „Świata Fizyki” uczniowie dowiedzieli się jak zbudowany jest atom i mogli wykazać się sprawnością fizyczną podczas rozbijania atomu. W kolejnej sali  „Magicznej Chemii” uczniowie  podjęli się zadania budowania orbitalnego modelu węglowodorów.

W sali ”Przyroda wokół nas” gimnazjaliści przeistaczali się w prawdziwych naukowców i przeprowadzali obserwacje preparatów mikroskopowych. Najlepsi „naukowcy” otrzymali  dyplomy za największe osiągnięcia naukowe.

Po Festiwalu Nauki gimnazjaliści wraz z opiekunami dostali gratisowe wejściówki do Teatru „Bez Nazwy”, który mieści się w „Piwnicy pod Lipami” na terenie budynku naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Samotna w tłumie” wystawione przez uczniów kl. II LOAB pod kierunkiem pani Agaty Żbikowskiej, która wraz z panem Krzysztofem Turkiem jest opiekunem teatru.

Gimnazjaliści zwiedzili poszczególne sale lekcyjne, salę gimnastyczną, klub przerwa, bibliotekę, sklepik,  a także pracownię organizowania i prowadzenia sprzedaży. Mieli oni również okazję zaczerpnąć informacje dotyczące różnych kierunków kształcenia rozmawiając bezpośrednio z uczniami i nauczycielami naszej szkoły.

Dzień Otwarty Naszej Szkoły możemy zaliczyć do udanych i mamy nadzieję, że uczniom gimnazjów również podobał się ten dzień spędzony z nami i że spotkamy się ponownie w ZSZ już we wrześniu 🙂

                                                                                                                                                                                                             A.Ł.

DSC_0839

            DSC_0852   DSC_0868

DSC_0935

 


marzec 2016 r.

21 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z radością powitali wiosnę! Jak zwykle pierwszy dzień wiosny był obchodzony w bardzo ciekawy sposób.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku w tym dniu wzięli udział w wielu konkurencjach:
1. Wiosna na wybiegu,
2. Karaoke,
3. Konkurs trójek (rzut do kosza),
4. Mam talent sportowy,
5. Każdy śpiewać może…,
6. Taniec z gwiazdami,
7. Kabareton,
8. Namaluj wiosnę.
Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom za zaangażowanie i kreatywność!!!
                                             CSC_0835


marzec 2016 r.

Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych,

Radosnego, wiosennego nastroju,

Odpoczynku przy rodzinnym stole

oraz

Wesołego Alleluja

życzy

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Uczniowie

Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku

jaja

 


marzec 2016 r.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców i Uczniów
na

DZIEŃ OTWARTY Naszej Szkole,

 w dniu

1 kwietnia 2016

(PIĄTEK)

godz. 11.00-15.30

a także 

od 4 do 8 kwietnia 2016

w godz. 8.00 – 14.00

 

Dyrekcja i Grono Pedagogicznemarzec 2016 r.

18 marca 2016 roku
XVII Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

         DSC_0458 DSC_0431


marzec 2016 r.

       Uczniowie klasy II LO AB w dniu 17 marca 2016 r. odwiedzili Uniwersytet Warszawski Wydział Neofilologii, gdzie wysłuchali wykładu „Przez XVIII Paryż – spacer w czasie i przestrzeni”

DSC_0410 DSC_0413 DSC_0420


marzec 2016 r.

Dnia 16.03.2016 w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego, którego tematem przewodnim była książka Williama Szekspira ‘’Romeo i Julia’’. Organizatorką konkursu była pani Beata Kowalska. Uczniowie z różnych klas wzięli udział w konkursie, który jak sami stwierdzili nie był  łatwy. Ale jak każdym konkursie muszą być zwycięzcy, a oto i oni:

1 miejsce- Ewa Witkowska

2 miejsce- Angelika Bryska

3 miejsce- Martyna Zalewska

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

20160323_10172720160323_101738


marzec 2016 r.

Drodzy Gimnazjaliści

W waszych szkołach Was odwiedziliśmy,
Wizytę Wam złożyliśmy, naszą Lipową zaprezentowaliśmy.
Teraz w naszej szkole czekamy,
1 kwietnia zapraszamy
Kiedy z uśmiechem i radością Was przywitamy 🙂

DSC_0272


marzec 2016r.

Po Panu Wołodyjowskim Henryka Sienkiewicza przyszedł czas na Lalkę. Maraton z wybitnym dziełem Bolesława Prusa rozpoczął się w Piwnicy pod Lipami 9 marca 2016 roku (środa) o godz. 11.25 i trwał 2 tygodnie. Publiczne czytanie  jednego z największych polskich dzieł literackich zainicjowała Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska. Podstawowym celem przedsięwzięcia  „Cała szkoła czyta Lalkę  Bolesława Prusa” podjętego przez Teatr bez Nazwy i Komisję Przedmiotów Ogólnokształcących była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

DSC_0347


marzec 2016 r.

 

Konkurs plastyczny

” Życie bez nałogów to poczucie nienaruszonej wolności”

DSC_0232


luty 2016 r.

DRUGI ROK Z RZĘDU ZSZ NASIELSK ZDOBYWA POWIAT !!!

Dnia 24 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku odbył się powiatowy turniej dziewcząt w piłce koszykowej. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny. Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Na boisku nie obyło się bez wielu emocjonujących wydarzeń, aż do ostatniego meczu nie było oczywiste to, kto zajmie pierwsze miejsce.
Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku uzyskał następujące wyniki:
ZSZ Nasielsk- LO Nasielsk 14:0
ZSZ Nasielsk- LO Nowy Dwór Mazowiecki 8:9
ZSZ Nasielsk- ZSP Pomiechówek 16:7
Klasyfikacja końcowa:
1. ZSZ Nasielsk
2. LO Nowy Dwór Mazowiecki
3. ZSP Pomiechówek
4. LO Nasielsk
Najlepszą zawodniczką turnieju została uczennica naszej szkoły- Natalia Kamińska.
Skład ZSZ Nasielsk: Justyna Rutkowska, Karolina Dłutowska, Natalia Kamińska, Dominika Kraszewska, Klaudia Bednarska, Karolina Sawicka, Klaudia Tybuchowska, Sylwia Małkowska, Aleksandra Wiśniewska, Aleksandra Frąckiewicz, Żaneta Mikulska. Opiekun drużyny: Chrzanowski Mariusz.

siat


luty 2016 r.

Z miłości do mamy…
Bieganie fascynowało ją od dziecka. To mama zainspirowała ją pasją do sportu, dzięki wytrwałości i treningom Katarzyna Tybuchowska, mieszkanka Nasielska, odnosi kolejne zwycięstwa, już na szczeblu krajowym.

kasia t.2
A.Ł.: Powiedz nam kilka słów o sobie. Co robisz na co dzień? Czym się zajmujesz?
K.T.: Uczę się w I klasie Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku. Interesuję się głównie sportem, lekkoatletką. Trenuję w klubie Polonia w Warszawie, moim trenerem jest Andrzej Jobka. Treningi odbywają się cztery lub pięć razy w tygodniu, najczęściej w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Oprócz tego uczęszczam na zajęcia pozalekcyjne SKS-y w ZSZ w Nasielsku.
A.Ł.: Uważam, że jest to godne podziwu, ile masz w sobie samozaparcia i chęci aby tyle czasu poświęcać na sport, bez wątpienia jest to twoja pasja, która wyzwala w tobie niesamowite pokłady energii. Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas na naukę?
K.T.: Jakoś muszę sobie radzić, bo z treningów z pewnością nie zrezygnuję. Cieszę się, że wybrałam odpowiedni dla siebie kierunek kształcenia. Dobry wybór profilu, jest bardzo ważny, bo kiedy robisz to co lubisz, czujesz, że jesteś we właściwym miejscu, we właściwym czasie, to ważne. Najbardziej lubię przedmioty zawodowe takie jak: język angielski w logistyce, zapasy i magazynowanie, a także biologię.
A.Ł.: Kiedy i w jakich okolicznościach rozpoczęła się twoja przygoda ze sportem? Czy rodzice wychowali cię w duchu sportowca, czy to pasja, która zrodziła się tak po prostu?
K.T.: To zasługa mojej mamy, która dostrzegła we mnie to zamiłowanie do biegania i zaczęła wyznaczać mi trasy w okolicach miasta. Mama jechała na rowerze, a ja biegłam obok, dzięki temu nauczyłam się rozkładać siły, a moja kondycja rosła. Oprócz biegania trenowałam siatkówkę w AiSR oraz piłkę nożną w Żbiku Nasielsk. Po śmierci mamy postanowiłam, że będę kontynuować to, co mama we mnie zaszczepiła, czyli miłość do biegania. Moje zamiłowanie do sportu i umiejętności zauważył również nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum, pan Marcin Banaszkiewicz, który zaczął zabierać mnie na zawody.
A.Ł.: Jakie są twoje dotychczasowe osiągnięcia?
K.T.: W 2014r. zajęłam I miejsce w zawodach rejonowych w biegach przełajowych. Kilkakrotnie wygrywałam Grand Prix na 5km. Po tym jak zajęłam VI miejsce na Mazowszu na 600 m pan Banaszkiewicz wraz z panem Januszem Patriakiem zdecydowali, że wstąpię do klubu Polonia w Warszawie.
A.Ł. Opowiedz nam co ciekawego wydarzyło się ostatnio?
K.T.: Na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych na dystansie 600m udało mi się poprawić rekord życiowy o 2,5 sekundy. Mój wynik 1.40.47 był 15 czasem w Polsce.
A.Ł.: Odkryj przed nami rąbka tajemnicy, jakie są twoje marzenia odnośnie kariery sportowej?
K.T.: Chciałabym uprawiać lekkoatletykę – bieganie, z czasem zostać trenerem młodzieży.
A.Ł.: Czy masz jakieś plany na najbliższe kilka lat?
K.T.: Myślę, że podstawa to skończyć szkołę, zdać maturę, no i marzę o tym by dostać się na AWF.
A.Ł.: Życzę Ci Kasiu, aby udało ci się zrealizować te wszystkie plany i marzenia. Myślę, że jesteś na tyle ambitna i wytrwała, że osiągniesz to o czym marzysz. I tak na zakończenie, co chciałabyś przekazać czytelnikom „Życia Nasielska”. Czy jest jakaś myśl, motto życiowe, którym chciałabyś się podzielić?
K.T.: Pomimo trudnych chwil w życiu zawsze trzeba walczyć. Mimo, że czasem czujemy się na straconej pozycji zawsze możemy podjąć walkę i podążać za marzeniami. Musimy pamiętać, że w życiu są wzloty i upadki, piękne, ale czasem i bolesne chwile, z którymi musimy dać sobie radę. Po burzy i deszczu wychodzi słońce i należy wierzyć w to, że każdy z nas może być zwycięzcą pokonując własne słabości.
A.Ł.: Dziękuję ci Kasiu za rozmowę i życzę, jak najwięcej tych pogodnych chwil, w twoim życiu i wiele sukcesów sportowych.
Na przykładzie Kasi możemy zauważyć jak ważne jest to, co rodzice przekazują swoim dzieciom, w jaki sposób wychowują, inspirują, jakie wartości wpajają od najmłodszych lat. Czas poświęcony naszym dzieciom jest bezcenny, doceniamy to często dopiero po latach.

Anna Łączyńska


styczeń 2016 r.

SIATKARZE NASZEJ SZKOŁY NAJLEPSI W POWIECIE

W środę, 27 stycznia, odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej chłopców w Nowym Dworze Mazowieckim. Do udziału w zawodach przystąpiło 5 drużyn: Zespół Szkół Zawodowych z Nasielska, Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza z Nasielska, Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego, Zespół Szkół nr.2 z Nowego Dworu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego z Pomiechówka. Nasi chłopcy co roku biorą udział w tych rozgrywkach i solidnie się do nich przygotowują pod okiem M.Chrzanowskiego. Uczeń klasy I TE Kacper Wiśniewski zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Nasza szkoła uzyskała następujące wyniki:
ZSZ Nasielsk-Zespół Szkół nr 2 2:0
ZSZ Nasielsk-LO im. Jarosława Iwaszkiewicza 2:0
ZSZ Nasielsk-ZSP Pomiechówek 2:0
ZSZ Nasielsk-: LO im. Wojska Polskiego 2:0
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce ZSZ Nasielsk
II miejsce ZSP Pomiechówek
III miejsce ZS nr 2 Nowy Dwór Maz.
IV miejsce LO im. Wojska Polskiego Nowy Dwór Maz.
V miejsce LO im. Jarosława Iwaszkiewicza Nasielsk
W skład naszej drużyny wchodzą:
Artur Wojdyła, Kamil Dalecki, Mateusz Grycz, Radek Drwęcki, Szymon Zalewski, Daniel Bazylewski, Dominik Smoliński, Damian Krajewski, Kacper Wiśniewski.

 

siatkarze 2

 


styczeń 2016 r.

 

„Bo coś w szaleństwie jest z młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu…”
Leopold Staff

               16 stycznia, w sobotę, miało miejsce to niezwykłe wydarzenie – Studniówka 2016 Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku, tym razem w Dworku Marzenie w Strachowie.
W zabawie wzięło udział ponad 100 osób, uczniowie technikum oraz liceum Zespołu Szkól Zawodowych w Nasielsku wraz z rodzicami zaprosili wspaniałych gości na ten piękny i niezapomniany bal. Jak co roku swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych: Pani Magdalena Biernacka – Starosta Powiatu Nowodworskiego wraz z mężem, burmistrz Gminy Nasielsk – Bogdan Ruszkowskiwraz z żoną, dyrektor ZSZ – Agnieszka Rutkowska, Urszula Dalecka – wicedyrektor ZSZ, kierownik szkolenia praktycznego – Janusz Drwęcki, grono wychowawców: p. Anna Stromecka, p. Irena Skowronek oraz nauczyciele.
Piękny i wytworny dworek nadał tej uroczystości wyjątkowy charakter i ciepły klimat. Nie trzeba nikogo przekonywać ile pracy i starań musieli włożyć wszyscy, by bal był tak wytworny i udany.
Fale, loki, koki na głowach, piękne, lśniące, przezroczyste tkaniny powabnych sukien, porcelanowe, starannie pomalowane twarze, szlachetna, błyszcząca biżuteria i dodatki, które nadawały blasku. Całość niezwykle efektowna, jak na pokazie mody Gucciego „ekstrawaganckie retro z arystokratycznym rysem”
A co u panów?
Oczywiście jak na panów przystało, byli równie przystojni i eleganccy jak co roku. Niemniej jednak pozostanę przy swoim, to kobieta jest ozdobą mężczyzny i myślę, że wszystkim, paniom i panom, ten układ jak najbardziej odpowiada 🙂
Zatem przejdźmy do konkretów.
Tradycji musiało stać się zadość i bal studniówkowy został rozpoczęty Polonezem. Uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: p. Anną Skrzynecką i p. Stanisławem Sotowiczem starannie ćwiczyli układ taneczny przez wiele dni. Trzeba przyznać, że było warto. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i z klasą i powagą wczuli się w rytm Poloneza.
Po tańcu był czas na przemowy. Uroczystość rozpoczęli przedstawiciele uczniów klas liceum i technikum: Klaudia Tybuchowska oraz Bartek Charzyński.
Jako pierwsza zabrała głos dyrektor ZSZ Agnieszka Rutkowska, która przywitała wszystkich zaproszonych gości, młodzież i ich rodziców. W swojej wypowiedzi dyrektor zwróciła uwagę na fakt zbliżania się małymi krokami do wielkiej dojrzałości.
Pani Magdalena Biernacka życzyła na sto dni przed tym ważnym egzaminem: „Niech ten roztańczony wieczór doda Wam drodzy uczniowie sił do wytężonej pracy na przygotowanie się do egzaminu maturalnego i pozwoli pokonać wszelkie trudności na drodze do pomyślnego zrealizowania swoich życiowych planów i marzeń”.
Burmistrz Bogdan Ruszkowski życzył wszystkim, wspaniałej zabawy i doskonałych wyników na egzaminie maturalnym.
Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy z ust przewodniczącej Rady Rodziców Elżbiety Bilińskiej i przedstawiciela młodszych kolegów Daniela Bazylewskiego.Zapytałam uczniów klasy 3LOA, jakie były ich wrażenia po studniówce. Wypowiedzi były jednoznaczne, sami zobaczcie.
Mateusz Rutkowski: „Był to pierwszy bal w moim życiu i już teraz wiem, że był to niepowtarzalny i niezapomniany wieczór”.
Robert Pisarzewski: „Impreza była udana, wszyscy świetnie się bawili. Będę mile wspominał zabawę w gronie rówieśników i nauczycieli. Młodzież pokazała jak doskonale można bawić się bez alkoholu”.
A.Ł: Co myślicie o niecodziennym wyglądzie waszych koleżanek z klasy?
Robert Pisarzewski: „Każda z dziewczyn wyglądała oszałamiająco, lecz żadna nie przyćmiła blasku mej ukochanej.
Jedna z nauczycielek określiła, że moja partnerka wygląda jak cukiereczek. Swoją niebagatelną stylizacją zaskoczyła nas również wychowawczyni, wyglądała nietuzinkowo”.
Mateusz Rutkowski: „Jak zwykle płeć piękna prezentowała się cudownie i pysznie”.
Najwytrwalszym tancerzem studniówki okazał się uczeń klasy 3LOA Marek Osiński. Po godzinie 12:00 cała sala pląsała w rytm Macareny.
Nie trzeba nikogo przekonywać, że młodość jest to wspaniały i trochę szalony okres w życiu każdego z nas, pozostawia „niezatarte wspomnienia na całe życie”, a studniówka jest właśnie tego wyrazem.

A.Ł.

     zsz3 zsz9

zsz6 zsz4


styczeń 2016 r.

II miejsce Zespołu Szkół Zawodowych w Powiecie

W środę, 13 stycznia, odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt w Nowym Dworze Mazowieckim. Do udziału w zawodach przystąpiło 5 drużyn: Zespół Szkół Zawodowych z Nasielska, Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego, Zespół Szkół nr.2,Zespół Szkół Zawodowych nr 1 z Nowego Dworu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego z Pomiechówka. Udział w rozgrywkach siatkarskich jest dla naszej szkoły niemalże tradycją. Rywalizacja stanowiła dla nas nie lada wyzwanie, do zawodów przygotowywałyśmy się solidnie pod okiem S.Sotowicza. Rywalizacja zawodniczek przebiegała w fantastycznej sportowej atmosferze.
Nasza szkoła uzyskała następujące wyniki:
ZSZ Nasielsk-Zespół Szkół nr 2 2:0
ZSZ Nasielsk-ZSZ nr 1 2:0
ZSZ Nasielsk-ZSP Pomiechówek 2:1
ZSZ Nasielsk-:LO im. Wojska Polskiego 0:2
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce LO im. Wojska Polskiego
II miejsce ZSZ Nasielsk
III miejsce ZSP Pomiechówek
IV miejsce ZS nr 2 Nowy Dwór Mazowiecki
V miejsce ZSZ nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki
W skład naszej drużyny wchodzą:
Natalia Janoch, Natalia Kamińska, Justyna Rutkowska, Karolina Strzelczak, Angelika Chrzanowska, Paulina Bryk, Katarzyna Tybuchowska, Dominika Kraszewska, Magdalena Ciskowska, Dominika Sławińska, Natalia Tkaczyk. Opiekun zespołu Stanisław Sotowicz.

Sandra Borzyńska kl. ITE

artykół


styczeń 2016 r.

 

Superbohaterowie francuskiej kultury popularnej

             13 stycznia, w środę, uczniowie II klasy liceum ogólnokształcącego w Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku wraz z opiekunami: p. Iwoną Kędel oraz p. Anną Łączyńską, wyjechali do Warszawy na wycieczkę. Główne clou programu to bardzo ciekawy wykład na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii, w Instytucie Romanistyki, wygłoszony przez dr Dariusza Krawczyka, pt. „Od hrabiego Monte Christo do MichelaVaillant. Superbohaterowie francuskiej kultury popularnej i ich czasy”.
Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek Biblioteki Uniwersyteckiej, a także wczuć się w rolę studenta, zasiadając w uniwersyteckiej ławie w auli UW. Wykład, który mieliśmy okazję usłyszeć, nawiązywał swą tematyką do dobrze nam znanych superbohaterów czasów współczesnych istniejących i wszechobecnych w kulturze wielu państw, a stworzonych przez amerykańskich autorów literatury i twórców kreskówek.
Autor wykładu, dr Dariusz Krawczyk, pracownik Instytutu Romanistyki, jednocześnie tata pięciolatka, będący na topie Spiderman’a, Batmana, Iron Man’a, itp., postanowił poszukać śladów superbohaterów wśród twórców kultury francuskiej. Okazało się, że już w pierwszej połowie XIX wieku autor powieści sensacyjnej pt.: „Tajemnice Paryża” Eugène Süe stworzył postać Rudolf de Sombreuil, zasługującą na miano superbohatera tamtych czasów. Powieść była porównywana z utworem „Nędznicy” Victora Hugo. Dzieło ukazało obraz miejskiej biedoty oraz świata przestępczego, jak również bogatej i zdemoralizowanej arystokracji.
Kolejnym sławnym superbohaterem literatury francuskiej był hrabia de Monte Christo, w powieści Aleksandra Dumas (1844r.). Jest to bohater dynamiczny, zmienia się w kolejnych tomach powieści, z człowieka wyrachowanego, pozbawionego wyższych uczuć w kogoś szlachetnego, dobrego, pomagającego innym. Historia była przedstawiana na ekranie w wielu wersjach jako filmy kinowe i seriale telewizyjne, po raz pierwszy już w 1908r., jako film niemy. Autorzy literatury francuskiej Pierre Souvestre i Marcel Allain stworzyli postać Fantômas w powieści o tym samym tytule, która również była wiele razy ekranizowana. Jak widać superbohaterów w kulturze Francji nie brakowało. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się o istnieniu antybohatera, który jest parodią Superman’a, o śmiesznej nazwie Superdupont. Ostatnim bohaterem, bardziej współczesnym, którego twórcą jest Jean Graton, jest Michel Vaillant, to jedna z ulubionych postaci wielbicieli komiksów we Francji. Jest to kierowca wyścigowy, który przeżywa przygody na torze i poza nim, który stał się kanwą dwóch seriali animowanych i filmu fabularnego.
Podsumowując dr Dariusz Krawczyk łącząc pasje do języka francuskiego i miłości do syna, stworzył bardzo ciekawy materiał dowodowy na istnienie superbohaterów w kulturze francuskiej, który mieliśmy okazję wysłuchać. Dzięki tak interesującym wykładom uczniowie mają okazję poszerzyć swoje zainteresowania oraz poznać środowisko uniwersyteckie, w którym niebawem będą mogli się odnaleźć.

 

A.Ł

                                                                                superdupont

 


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy
wesołych, zdrowych, magicznych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.
Aby nowy 2016 rok był wyjątkowo szczęśliwy, pełen pasji, sukcesów i radości.

Dyrektor , Rada Pedagogiczna
Pracownicy Administracji i Obsługi
oraz uczniowie
Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku

święta


grudzień  2015 r.

         Ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole jest jak zawsze szczególnie uroczysty. Szkoła wypiękniała, w klasach świąteczne dekoracje. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.
Dziękujemy ks. Grzegorzowi Bednarczykowi oraz uczniom naszej szkoły za przygotowanie tego niezwykłego widowiska.

DSC_0162


grudnia 2015 r.

Akcja charytatywna

W grudniu 2015 r. samorząd uczniowski pod kierownictwem Pani Agaty Żbikowskiej zbierał odzież i zabawki dla dzieci z domu dziecka w Chotomowie.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!!!

CSC_0085


grudzień 2015 r.

                      11 i 14 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili gimnazjum im. Konstytucji 3 maja w Nasielsku oraz gimnazjum im. Marii Kwit w Cieksynie.
Celem spotkania było pokazanie uczniom klas III jak bardzo szkodliwe dla zdrowia i życia człowieka jest palenie papierosów. W pierwszej kolejności został przedstawiony bardzo humorystyczny spektakl pt. „Depresja papierosa”. Następnie już trochę bardziej poważnie pokazana została prezentacja w czasie której wybrane osoby uzupełniały pytania na temat papierosów. Celem w/w było obalenie mitów i przedstawienie nieco szokującej prawdy. Na koniec została rozdana krótka ankieta , która polegała na ocenianiu profilaktyki antynikotynowej.
Dziękujemy Pani Marioli Górskiej która przygotowała oprawę merytoryczną i scenariusz programu w którym uczestniczyli Dominika Kraszewska jako psychoterapeuta, Mateusz Antoniewicz jako papieros oraz narrator Julia Górska.

DSC_0023


grudzień 2015 r.

FINAŁ GÓRY GROSZA

               Akcja Góra Grosza w ZSZ została zakończona. Dziękujemy uczniom poszczególnych klas za zaangażowanie i pomoc dzieciom, które nie mieszkają w domach rodzinnych:  II TE,      II LOA, III WA,  IV TEH,  III LOA, I TL.

Góra Grosz

                                                            


grudzień 2015 r.

UWAGA
Zapraszamy ponownie  uczniów i rodziców Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku do odbioru jabłek z polskich sadów w ramach unijnego programu w dniu

17 grudnia  2015r.

17.12


grudzień 2015 r.

POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

        W poniedziałek, 7 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku, odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. To ważne wydarzenie sportowe miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Anna Skrzynecka, p. Stanisław Sotowicz i p. Mariusz Chrzanowski. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowodworskiego, której pasją jest tenis stołowy, zgromadziła się w ilości 19 dziewcząt i 24 chłopców na sali gimnastycznej w ZSZ aby wyłonić zwycięzców. Warto pamiętać, że tenis stołowy wpisał się mocno w tradycje sportowe naszego miasta.

          Na wstępie uroczystości przemówiła dyrektor Agnieszka Rutkowska, która przywitała wszystkich serdecznie i życzyła uczestnikom i ich opiekunom dobrej passy, zdrowej rywalizacji i znakomitej zabawy. Następnie nauczyciel wychowania fizycznego Stanisław Sotowicz przedstawił harmonogram uroczystości , po czym pierwsi zawodnicy rozpoczęli rozgrywki. Jak zawsze podczas tego typu uroczystości młodym sportowcom i ich trenerom towarzyszyło wiele emocji, każdy dąży do perfekcji, chciałby osiągnąć sukces i zdobyć puchar. Wiadomo jednak, że wygrywają najlepsi lub ci, którzy mają w tym dniu trochę więcej szczęścia niż pozostali, nie ujmując oczywiście zwycięzcom. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

Nagrody w postaci pucharów i medali wręczyli dyrektor ZSZ Agnieszka Rutkowska oraz kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim Zdzisław Racki.

KLASYFIKACJA OGÓLNA
KATEGORIA DRUŻYNOWA
Miejsca\Płeć Dziewczęta Chłopcy
I ZSZ Nasielsk ZSZ Nasielsk
II ZS nr 2 Nowy Dwór Mazowiecki LO Nowy Dwór Mazowiecki
III ZSO Nasielsk ZSO Nasielsk
IV ZSP Pomiechówek ZSP Pomiechówek
V ZS nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki ZS 1 Nowy Dwór Mazowiecki
VI LO Nowy Dwór Mazowiecki ZS 2 Nowy Dwór Mazowiecki

KATEGORIA INDYWIDUALNA
Dziewczęta:
I – Hermanowska Kasia – ZSZ Nasielsk
II – Waśniewska Oliwia – ZSO Nasielsk
III – Kręźlewicz Natalia – ZS nr 2 Nowy Dwór Mazowiecki

Chłopcy:
I – Kuczkowski Marcin – LO Nowy Dwór Mazowiecki
II – Zembrzuski Paweł – ZSZ Nasielsk
III – Ćwik Kacper – ZSO Nasielsk

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

            Dziękujemy Serdecznie za pożyczenie stołów do tenisa p. Bożenie Roszczenko, dyrektorowi Publicznego Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku, wicedyrektorowi Mariuszowi Kraszewskiemu ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku oraz p. Markowi Pawlakowi za transport sprzętu.

rozgrywki   

 


grudzień 2015 r.

STOP DOPALACZOM !!!

           Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku wzięli udział w programie profilaktycznym „Stop dopalaczom, warsztaty dla klas ponadgimnazjalnych. „Nie taki ze mnie Mocarz”, przeprowadzonych przez Pracownie Doskonalenia Zawodowego MERITUM.

           Zajęcia odbyły się w dwóch turach, 23.10.2015r. dla uczniów klas Liceum, Technikum i pierwszych klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz 03.12.2015r. dla uczniów klas II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Łatwy i szybki dostęp do Dopalaczy budzi przerażenie i trwogę w wielu środowiskach: szkolnym, medycznym, rodzinnym. Ogólnodostępność tych substancji może powodować mylne wrażenie o tym, że są one bezpieczne. Tymczasem Dopalacze są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia, działają podobnie jak narkotyki. Tak jak one zawierają substancje, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie wszystkich organów ludzkiego ciała. Po zażyciu Dopalaczy następuje: wzrost ciśnienia krwi, wzrost temperatury ciała, skóra jest wysuszona, dochodzi do wielu zachowań agresywnych, poszerzeniu źrenic, braku reakcji na światło.

             Na warsztatach młodzież dowiedziała się wiele na temat tych groźnych substancji, jakimi są Dopalacze. Należy pamiętać, że brak wiedzy i błędne przekonania o nieszkodliwości tych substancji, z powodu stosunkowo łatwej możliwości ich nabycia, mogą uśpić nasza czujność.

                      Bądźmy asertywni, nie bójmy się odmawiać!!!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A.Ł.

                                                                                     dopalacze

 


listopad 2015 r.

 

      W poniedziałek, 23 listopada 2015 roku, w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku rozpoczęła się akcja Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, wychowujących się poza własną rodziną. Akcja trwa do 4 grudnia 2015 roku. Bardzo prosimy uczniów poszczególnych klas o zbiórkę groszy do skarbników, którzy po zakończeniu akcji przekażą pieniądze do pani Anny Łączyńskiej.

początek góra gr

                                                                     


listopad 2015 r.

Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów

      241 uczniów z Warszawy i powiatów okołowarszawskich otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów w tym dwie nasze uczennice Angelika Bryska i Monika Ostrzeniewska. Uroczystość odbyła się 18 listopada w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie.

     Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyły uzdolnionym uczniom Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Mieczysława Nowotniak Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st Warszawy.

                     IGP2972-150x150

                                  

http://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/9485,Wreczono-stypendia-Prezesa-Rady-Ministrow.html


listopad 2015 r.

Święto Niepodległości 11 listopada

      Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W piątek, 13 listopada 2015 r., społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej, by obejrzeć   program artystyczny. Mieliśmy okazję wysłuchać recytacji utworów poetyckich, a także usłyszeć patriotyczne pieśni pełne miłości do Ojczyzny. Młodzież w swoim występie ukazała nam, że takie wartości jak honor, miłość oraz walka za ojczysty kraj są bardzo cenne i nie mogą być ulotne. Trzeba je w sobie kształtować i pielęgnować, a o poległych, którzy walczyli o wolność – zawsze pamiętać.

11693913_969360319796286_8612973451990187453_n-150x150


listopad 2015 r.

UWAGA
Zapraszamy uczniów i rodziców Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku do odbioru jabłek z polskich sadów w ramach unijnego programu w dniu 23 listopada 2015r.

17.12


listopad 2015 r.

WARSZTATY – UNIWERSYTET SWPS W WARSZAWIE

        W czwartek, 5 listopada, odbyły się warsztaty dla uczniów klas: II LOAB, III LOA, IV TEH. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Poszczególne klasy wybrały różne tematy warsztatów. Podczas zajęć na temat „Efektywnej nauki” prowadzące omawiały techniki skutecznego zapamiętywania oraz doradzały, jak dostosować środowisko nauki do procesów uczenia się, aby stał się on bardziej sprawny i efektywny.
Na zajęciach zatytułowanych „Ważny wybór” prowadzące, korzystając z własnego doświadczenia, podpowiadały, jakiego wyboru dokonać po maturze i jakimi kryteriami się kierować przy tej ważnej dla młodych ludzi decyzji oraz nakreśliły strukturę studiów wyższych.
Uczniowie poznali również tajniki autoprezentacji, pozwalające na skuteczne manipulowanie wywieranym wrażeniem. Podczas zajęć przedstawione zostały wybrane aspekty komunikacji niewerbalnej, na które w życiu codziennym często nie zwracamy uwagi.
Podsumowując, warsztaty podobały się bardzo uczniom naszej szkoły, poszerzyły znacznie horyzonty myślowe oraz wprowadziły w klimat uczelni wyższej. Młodzież wie, jakimi kryteriami powinna się kierować, wybierając dalszą ścieżkę edukacji oraz ma świadomość, że nie należy bać się, trzeba próbować, każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Ważne jest to, by zajmować się czymś, co naprawdę się lubi i robić to z pasją.

DSC_9475-150x150

 


 

UWAGA

Zebranie z rodzicami i dzień otwarty

odbędą się w jednym terminie:

DNIA 23.11.2015 r.

Harmonogram:

15.30 – dzień otwarty

16.00 – zebrania z wychowawcami w klasach

16.30 – zebranie Rady Rodziców

 


październik 2015 r.

 

WALCZYMY Z RAKIEM

      16 października, w piątek odbyło się spotkanie z pracownikami Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie w ramach Populacyjnych Programów Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

      W spotkaniu wzięły udział uczennice klas: II LOA, II TE, II LOA, III TE, IV TEH. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się, jak dbać o zdrowie i nasze ciało, aby chronić się przed rakiem. Czynnikami zmniejszającymi ryzyko nowotworów są:

– zachowanie prawidłowej masy ciała,
– niskie spożycie mięsa czerwonego i wędlin,
– dieta bogata w produkty zbożowe pełnoziarniste i nasiona roślin strączkowych,
– częste spożywanie warzyw i owoców,
– regularna aktywność fizyczna,
– unikanie spożywania alkoholu,
– dieta uboga w sól kuchenną.

     Uczennice dowiedziały się również, jak prawidłowo dokonać samobadania piersi i jak często wykonywać USG i badania mammograficzne, a także jak uchronić się przed rakiem szyjki macicy, uczestnicząc w regularnych badaniach cytologicznych. Te wszystkie cenne wskazówki są niezbędne, a przestrzeganie ich jest konieczne, by ustrzec się przed chorobą lub przynajmniej wykryć ją w początkowej fazie rozwoju, wtedy, gdy jest jeszcze czas, by zawalczyć o życie.

A. Ł.

                                DSC_9445-150x150

 


październik  2015 r.

 

Inauguracja Pontyfikatu Jana Pawła II – 1978 r.

     Papież Jan Paweł II w ciągu ponad 26 lat pontyfikatu opublikował dokumenty i wygłosił przemówienia, które oblicza się na 85 tys. stron druku.

      Potrafił on prosto i precyzyjnie opisywać najistotniejsze kwestie etyczne i społeczne, problemy z zakresu doktryny wiary i życia Kościoła. Niektóre fragmenty papieskiego przesłania funkcjonują obecnie jako popularne cytaty, złote myśli, które prowadzą nas przez życie, wyznaczają nasze ścieżki, którymi powinniśmy podążać, aby się nie zagubić i nie ulec zepsuciu.

      „Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” – to myśl przewodnia, towarzysząca wszystkim podczas programu słowno-muzycznego, który odbył się w naszej szkole 16 października 2015 roku na scenie „Teatru pod Lipami”. Uczniowie klas: III TE, II TE oraz III LOA zaprezentowali spektakl przygotowany pod kierunkiem pani Moniki Duchnowskiej oraz księdza Grzegorza Bednarczyka. W skupieniu wysłuchaliśmy słów, jakie kierował do nas Papież podczas częstych pielgrzymek w różnych stronach świata, a także pieśni jakie powstały na jego cześć. Jeszcze raz dotarły do nas silnie wypowiadane słowa wygłaszane drżącym głosem, abyśmy kierowali się miłością do ludzi, dobrem, wiarą, rozsądkiem, aby każdy z nas żył w prawdzie, pokoju i przyjaźni wobec bliźnich.

DSC_9311-150x150październik 2015 r.

 

Dzień Edukacji Narodowej

     Dnia 13 października 2015 r. o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Społeczność szkolna, zgromadzona na hali sportowej, wysłuchała na wstępie części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem p. Iwony Kędel. Po przedstawieniu głos zabrała p. Dyrektor – Agnieszka Rutkowska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Wyróżnieni zostali: p. Urszula Dalecka, p. Anna Przedpełska, p. Anna Łączyńska, p. Iwona Kędel, p. Agata Żbikowska, p. Beata Kowalska, p. Stanisław Sotowicz, p. Krzysztof Turek, p. Janusz Drwęcki oraz p. Bogdan Więch.


DSC_9133-300x199

                                             

 


wrzesień  2015 r.

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

      W Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku  odbyło się uroczyste ślubowanie  klas pierwszych. Młodzież została  pasowana na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor Agnieszkę Rutkowską oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego  Janusza Drwęckiego. Uroczystość ślubowania wraz z aranżacją „Na zamku nasielskim” przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agaty Żbikowskiej i Pana Krzysztofa Turka.

Serdecznie dziękujemy!

     25.09.2015 r. uczniowie klas pierwszych wzięli również udział w grze terenowej ,,Nasielsk – Moje miasto’’, w której za zadanie mieli odpowiedzieć na pytania zadane przez klasę 2 LOAB pod opieką Pani Agaty Żbikowskiej. Każda klasa miała indywidualny zestaw pytań:
I TL – Miejsca związane z kulturą Żydowską
I TE – Stadion i Kapliczka 1863
I WB – Grodzisko
I WA – Kościół

DSC_8498-300x199

 


wrzesień 2016 r.

 

dni wolne

 

 

 

 


wrzesień 2015 r.

 

Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2015

Wrzesień jest miesiącem rozpoczęcia nauki, to czas stawiania sobie ambitnych celów, a w szczególności gorący okres dla maturzystów. Uczniowie klas kończących mają przed sobą trudny okres wyboru przedmiotów maturalnych oraz dalszej ścieżki kształcenia. Jest to poważna i nie łatwa decyzja, wybór jest szeroki, jednak jak zdecydować, żeby później nie żałować?

W piątek, 11 września uczniowie klas maturalnych: liceum i technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku wraz z opiekunami: Ireną Skowronek, Wiolettą Skurczyńską oraz Anną Łączyńską wybrali się na Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2015. To dobry czas i miejsce by dokonać odkrywczych wyborów. W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej uczniowie mieli możliwość prześledzić wiele ofert uczelni wyższych, zapoznać się z warunkami rekrutacji programem nauczania, a także skonsultować się z doradcą zawodowym w celu określenia predyspozycji zawodowych. W poszczególnych salach wykładowych w ciągu całego dnia odbywało się wiele wykładów na temat wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów, które były prowadzone przez ekspertów z OKE. Każdy maturzysta został wyposażony w niezbędny i niezwykle pomocny „Informator dla Maturzystów 2016”

To niezwykły, pełen wrażeń dzień, który z pewnością uczniowie na długo zapamiętają, gdyż podjęcie decyzji o wyborze dalszego szczebla edukacji nie należy do łatwych i wzbudza wiele emocji. Życzymy wszystkim maturzystom trafnych wyborów i zdania egzaminów maturalnych, a nauczycielom wiele cierpliwości i wytrwałości w przygotowaniu pupili:)

DSC_8433


14.09.2015 r.

OGŁOSZENIE

Dnia 16 września 2015 r. (środa) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych.
W programie:

– część ogólna informacyjna w sali nr 7
– spektakl „Samotna w tłumie” wystawiany przez „Teatr Bez Nazwy”
– spotkania z wychowawcami:
I TE wychowawca Krzysztof Turek – sala 108
I TL wychowawca Iwona Górecka – sala 109
I WA wychowawca Bożena Chojnacka – sala 6
I WB wychowawca Włodzimierz Zawadzki – sala 212

 

 


1 września 2015 r.

Żegnamy wakacje, witamy szkołę!

     Choć wakacyjna aura nam sprzyja, słońce świeci jeszcze gorąco, z rozrzewnieniem żegnamy powoli lato. Po wielotygodniowym wypoczynku pora wrócić do pracy, nauki, nowych wyzwań i obowiązków.

    1 września w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku powitaliśmy nowy rok szkolny 2015/2016 wyjątkowo uroczyście. Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się tradycyjnie na dziedzińcu wewnętrznym szkoły. Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych, nauczyciele i uczniowie mieli zaszczyt uczestniczyć w tej podniosłej chwili, jaką jest wysłuchanie hymnu narodowego oraz wprowadzenie pocztu sztandarowego w towarzystwie znamienitego gościa, Starosty Powiatu Nowodworskiego, Pani Magdaleny Biernackiej.

    Cała społeczność szkolna w skupieniu wysłuchała słów, które skierowała do nas Minister Edukacji Joanna Kluzik – Rostkowska. Dyrektor Agnieszka Rutkowska oraz pani Magdalena Biernacka życzyły wszystkim zgłębienia tajników wiedzy, otwartych umysłów i zapału oraz wytrwałości w drodze do pokonywania kolejnych szczebli edukacji. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przywitali ten rok szkolny pełni optymizmu, z nowymi pokładami energii.

    W bieżącym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie będą mieli lepszy komfort pracy i nauki dzięki inwestycji jaka została zrealizowana w szkole z inicjatywy dyrektor Agnieszki Rutkowskiej. Starostwo Powiatu Nowodworskiego patronowało wymianę okien. Planowane są również inne inwestycje w ZSZ. Do najbardziej priorytetowych zalicza się montaż nowego kotła gazowego, ocieplenie i remont komina oraz montaż nowego wkładu kominowego. Wszystkie te prace zwiększą efektywność ocieplenia kompleksu szkolnego.

    Mamy nadzieję, że ten rok szkolny upłynie nam w przyjaznej i ciepłej atmosferze pracy i nauki oraz że znajdziemy czas na zabawę i chwile relaksu, a wakacyjne wspomnienia będą nam towarzyszyć aż do przyszłego lata.

A.Ł.

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. (wtorek) o godz. 9.00 na placu apelowym w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku.

O godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli na mszę św. w Parafii św. Wojciecha w Nasielsku.