Studniówka w Koperniku

Sobotniego wieczoru 01.02.2020 r. młodzież trzech oddziałów klas kończących Liceum Ogólnokształcącego  oraz Technikum im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku miała okazję bawić się na balu studniówkowym w sali weselnej „Belle Epoque”  we Winnicy. Tegoroczni  maturzyści po odtańczonym polonezie w rytm muzyki Wojciecha Kilara miło i z sentymentem wspominali czas spędzony w szkole. Dziękowali dyrekcji wychowawcom i nauczycielom za trud nauki i wychowania, oprócz słów wyrazem wdzięczności były również piękne kwiaty.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska, która nawiązała do słów starożytnego greckiego poety jakim był Menander – „Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”. Wyraziła nadzieję, na to iż młodzież czas spędzony w szkole właściwie wykorzystała, a efekt ich pracy będzie odzwierciedlał pomyślnie zdany egzamin dojrzałości. Pani Dyrektor życzyła młodzieży spełnienia najskrytszych marzeń, osiągnięcia wymarzonych celów, dokonania właściwych wyborów życiowych, takich które przyniosą zadowolenie. Następnie podziękowała: rodzicom za zorganizowanie balu i współpracę ze szkołą, nauczycielom za doprowadzenie kolejnego rocznika młodzieży do progu egzaminu maturalnego,  gościom za przybycie, Panu Pawłowi Calakowi Wicestaroście Powiatu Nowodworskiego dla Zarządu i Rady Powiatu Nowodworskiego za wspieranie działań szkoły. Na koniec życzyła wspaniałej zabawy wszystkim jej uczestnikom.

W dalszej kolejności głos zabrali Pan Paweł Calak Wicestarosta Powiatu Nowodworskiego, Pan Bogdan Ruszkowski Burmistrz Gminy Nasielsk, którzy po wygłoszonym przemówieniu wręczyli na ręce dyrekcji przepiękne kwiaty. W imieniu wychowawców głos zabrała Pani Anna Przedpełska, gdzie oprócz niej wychowawcami byli Pan Fryderyk Laskowski, Pani Halina Zielińska ale również przez pewien czas Pani Agnieszka Wyrwich-Koesla. Następnie usłyszeliśmy słowa Pani Krystyny Winnickiej – Przewodniczącej Rady Rodziców oraz przedstawiciela uczniów klas młodszych Pauliny Rutkowskiej – Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Później, była już tylko zabawa, podczas której wybrano króla i królową balu, a zostali nimi: Klaudia Wietecka i Marcin Piotrowski. Zwycięzcom gratulujemy. Polonez został przygotowany pod nadzorem nauczycieli wychowania fizycznego.

ZSZ w Nasielsku