Sztandar Szkoły

Autorem projektu graficznego jest dyrektor szkoły Pani mgr Agnieszka Rutkowska.

Sztandar Szkolny jest symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko.Został stworzony z okazji nadania szkole imienia oraz obchodów jubileuszu 50 – lat jej istnienia.

Płat sztandaru wykonywany jest z najwyższej jakości tkaniny,  techniką haftu komputerowo-maszynowego w rozmiarze 1m x 1m.  Główna strona sztandaru (awers) posiada czerwone tło. Centralne miejsce zajmuje wyszywany portret patrona szkoły – Mikołaja Kopernika. Postać patrona otoczona jest złotym otokiem i jasnym tłem. Całość otoczona  napisem: „LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ** TECHNIKUM** BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA * im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku”.

Rewers sztandaru jest czerwony. Na tym tle w centrum umieszczono wizerunek orła białego z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo, wokół widnieje napis: „BÓG ** HONOR ** OJCZYZNA ** NAUKA”.  Awers i rewers obszyty jest z czterech stron ozdobną taśmą o szerokości 2 cm. Całość płata sztandaru wykończona jest z trzech stron frędzlami o szerokości 7 cm, czwarta strona wykończona metalowymi kółeczkami mocowanymi do drzewca. Pasmanteria: frędzle, taśmy, kółeczka, użyta
do wykończenia sztandaru w kolorze złotym,  dopasowana  do koloru  okuć przy drzewcu. Drzewiec do sztandaru wykonany z drewna bukowego w kolorze jasnym, wykończony okuciami z mosiądzu polerowanego i niklowanego w kolorze złotym. Pion drzewca skręcany z dwóch części i wykończony głowicą w formie orła w złotej koronie. Na drzewcu są umieszczone gwoździe honorowe oraz gwoździe z nazwiskami fundatorów sztandaru. Gwoździe pamiątkowe do drzewca – wykonane z mosiądzu polerowanego i niklowanego w kolorze złota.