Tydzień 2: 23-27 marca 2020 r.


Ministerstwo Edukacji Narodowej. Lekcje z internetu – rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

Epodręczniki

 


Szanowni Rodzice!
Drodzy Uczniowie!

Przed nami PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY.

  • Instrukcja dla uczniów:
    Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.
  • W dniu egzaminu z danego przedmiotu o wyznaczonej godzinie (zgodnie z poniższym harmonogramem) na stronie internetowej
 www.cke.gov.pl

zostaną opublikowane materiały do samodzielnego rozwiązania.

  • Uczniowie, po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie:

Język polski, matematyka – poziom podstawowy – 170 minut
Język polski, matematyka, biologia, wos, geografia, historia – poziom rozszerzony – 180 minut
Język angielski, język rosyjski – poziom podstawowy – 120 minut
Język angielski – poziom rozszerzony – 150 minut

  • Uczniowie zapisują rozwiązania zadań na wydruku (jeżeli uczeń ma możliwość wydrukowania arkusza) lub kartce papieru, czytelnie i kolejno numerując zadania.
  • Po zakończeniu czasu przeznaczonego na rozwiązywanie arkusza z danego przedmiotu i poziomu, uczniowie niezwłocznie przesyłają zdjęcia wydrukowanych i rozwiązanych arkuszy lub kartek z rozwiązaniami na adres mailowy nauczyciela prowadzącego zajęcia z danego przedmiotu (należy pamiętać aby zdjęcia były czytelne).

  • Po sprawdzeniu przesłanych rozwiązań uczniowie na adres mailowy, z którego wysłali zdjęcia otrzymają informację zwrotną dotyczącą wyników.Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.


Drodzy rodzice, drodzy uczniowie w razie konieczności bądź chęci rozmowy z pedagogiem szkolnym proszę kontaktować się telefonicznie.

tel: 660 414 092 

 z poważaniem Iwona Kędel pedagog szkoły.


Pedagog szkoły

Drodzy uczniowie zachęcam do obejrzenia filmu : Jak okiełznać stres?

Film

Drodzy uczniowie a także rodzice !!!!
Mam dla Was propozycję obejrzenia kolejnych filmów.
Mam nadzieję, że ta forma przekazu sprawi, że otworzymy się na innych a także pokaże jak patrzeć
i rozmawiać o tematach tabu.
Zachęcam do obejrzenia. Pedagog szkoły 🙂