Udział w konkursie „Mistrzowie Energii” – Oszczędzanie energii i zdrowe nawyki cyfrowe 25.01.2023r.

W środę dnia 25.01.2023 r. młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku pod opieką nauczycieli: pani Weroniki Mokos i pana Piotra Starskiego zorganizowała wydarzenie pod hasłem „Mistrzowie Energii”. Inicjatywa miała na celu zwiększenie wiedzy uczniów i nauczycieli na temat znaczenia oszczędzania energii, sposobów realizacji tego działania oraz związanych z tym korzyści, jak i promowanie wśród nich zdrowych nawyków cyfrowych. Uczniowie wygłosili prelekcję dotyczącą tego, czym jest energia, jaki wpływ ma jej produkcja i zużycie na środowisko, w jaki sposób możemy ją oszczędzać i czemu jest to tak ważne oraz jakie korzyści z tego płyną. Wspomnieli także o zdrowych nawykach cyfrowych, które warto wdrożyć do swojej codzienności. Występ zwieńczył utwór „Głos Ziemi” zespołu VOYSYS w wykonaniu Kateryny Nestorovych. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska, która podziękowała wszystkim za zaangażowanie oraz wyraziła nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości większą świadomością w korzystaniu z energii elektrycznej. Dziękujemy zespołowi VOYSYS za zgodę na wykorzystanie i udostępnienie ich aranżacji muzycznej i adaptacji tłumaczenia piosenki Michaela Jacksona „Głos Ziemi” #MistrzowieEnergii #MistrzowieEnergiiChallenge #MistrzowieEnergiiOSE #OSE