Wycieczka do Muzeum Ziemi Nasielskiej w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Nasielsku

26 marca 2018 roku klasa 1 Technikum Informatycznego pod opieką nauczycielki języka polskiego Agnieszki Wyrwich – Kosela udała się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Nasielskiej w  Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Nasielsku.

Mieliśmy okazję obejrzeć efekty prac archeologów przeprowadzonych na terenie grodziska w Nasielsku w 1965 roku oraz w latach 2000 – 2007. Zdjęcia znajdujące się na wystawie pochodzą z wykopalisk z lat 2000 – 2005. Prace prowadzone były przez Zakład Archeologii Mazowsza i Podlasia Instytutu Archeologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Kolejnym celem tego wyjścia  była możliwość poznania uzbrojenia, ubioru i rekwizytów z czasów średniowiecza. Zobaczyliśmy między innymi rekonstrukcję ubioru zbrojnego z okresu przedpiastowskiego z VIII/IX  wieku, rekonstrukcję ubioru woja piastowskiego z drugiej połowy X wieku, oraz rekonstrukcję latarni z około XI/XII wieku.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać na temat nowości książkowych zakupionych do biblioteki.

Bardzo dziękujemy pani I. Mazińskiej za możliwość zwiedzenia Muzeum Ziemi Nasielskiej oraz zainspirowanie nas do czytania literatury współczesnej.

Agnieszka Wyrwich – Kosela