Grudzień 2023

I Powiatowy Festiwal Filmowy ,, Podróż w nieznane”

7grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na rozstrzygnięcie konkursu, I Powiatowego Festiwalu Filmowego ,, Podróż w nieznane” W którym zajęliśmy drugie miejsce.Uczennice Daria Diana Lasocka, Weronika Rudnik i Amelia Mandykowska podjęły się przygotowania krótkometrażowego filmu odnośnie profilaktyki wirusa HIV, który rozbawił całą widownię.

A to było poprzedzone-

Najpierw wszyscy zwiedziliśmy obiekt historyczny w Starym Kasynie Oficerskim na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy pani przewodnik, która opowiedziała nam wiele ciekawostek o Twierdzy Modlin.Mogliśmy ,,poznać”ludzi żyjących za czasów cara Mikołaja II.Trudności ich codziennego życia i inne zmagania, z którymi przyszło im się mierzyć.Obejrzeliśmy również orginalne przedmioty, które zachowały się przez tyle lat w tym miejscu.Gdy nasze zwiedzanie dobiegło końca, zagościliśmy wraz z rówieśnikami z innych szkół na sali teatralnej. Organizatorzy przywitali nas ciepłymi słowami dodający otuchy w oczekiwaniu na rozpoczęcie ostatniego etapu konkursu. Początek i przerwy między konkurującymi ze sobą filmami umiliły nam występy utalentowanych wokalistów i roztańczonej Nadii, którym życzmy udanej kariery związanej z tym co tak kochają robić. Rywalizacja była wyrównana, a uczniowie zaprezentowali z najlepszej strony swoje szkoły orginalnymi i tak różniącymi się od siebie pomysłami. Podczas przerwy na obrady jury, minuty nam się bardzo dłużyły.Przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczestnicy wspólnie pojawili się na scenie czekając w napięciu na werdykt. Gratulujemy każdej szkole, która wzięła udział w konkursie i choć nie zajęliśmy pierwszego miejsca czujemy się wygrani.

Dziękujemy naszej wspaniałej dyrekcji, która wspierała nas przez cały czas i kibicowała nam do końca.

Zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zaangażowali się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez organizację dnia kulinarnego. Podczas długiej przerwy, uczniowie ZSZ ze smakiem zajadali się goframi, ciastami, babeczkami…ogromnym zainteresowaniem cieszyły się sałatki, tortille, deserki oraz pierniki. Na ten szczytny cel udało nam się zebrać niemal 700 zł. Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim za włączenie się w tę szlachetna akcję.

Agnieszka Wyrwich – Kosela

Pozytywne cytaty z książek

Dziś mamy wtorek i niektórzy mogą mieć z tego powodu gorszy nastrój … mam na to radę. W naszej szkolnej bibliotece znajdziecie kilka książek, które umilą Wam poniedziałkowy wieczór jak i pozostałe dni tygodnia. Do postu dołączone są grafiki, które dla Was przygotowałam z pozytywnymi cytatami z tychże książek.

Oto one:

A. de Saint-Exupery – „Mały książę”

J. Moyes „Zanim się pojawiłeś”

G. Forman „Ten jeden dzień”

N. Sparks „Szczęściarz”

P. Coelho „Alchemik”

Wpadnijcie koniecznie do naszej biblioteki

Ewelina Kozłowska

nauczyciel bibliotekarz

Konkurs o Mikołaju Koperniku w języku angielskim.

W dniu 28.11.23 odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku w języku angielskim dla klas pierwszych. Uczestniczyło w nim 25 uczniów. Poniżej zamieszczone są wyniki. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nasielsku

2 grudnia 2023r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Nasielsku, Wolontariusze z naszej szkoły przy akompaniamencie Pana Fryderyka Laskowskiego zaprezentowali piękne kolędy i pastorałki wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Gratulujemy talentu