Grudzień 2023

Jasełka Bożonarodzeniowe22 grudnia w naszej szkole zapanował iście świąteczny klimat. Uczniowie mieli okazję obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe według scenariusza Kateryny Nestorovych, przygotowane przez młodzież pod czujnym okiem ks. Tomasza Deca i Pani Weroniki Mokos-Rudzkiej. Nad oprawą muzyczną widowiska czuwał niezastąpiony Pan Fryderyk Laskowski. Hasłem wydarzenia były słowa Jezusa: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”. Aktorzy odegrali wiele scenek udowadniającym, że dobroć jest „zaraźliwa”. Skupili się także na aspekcie bliskości między ludzkiej, pouczając, abyśmy starali się wspierać potrzebujących. Po spektaklu głos zabrał Pan Dyrektor Łukasz Żychowski, który podziękował uczniom i ich opiekunom zaangażowanym w przedsięwzięcie. Złożył również wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie przekazał głos byłej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Natalii Biedrzyckiej, która podziękowała za wspieranie jej w działaniach, które podjęła na rzecz szkoły. Z kolei ona przekazała głos nowemu przewodniczącemu Bartoszowi Kołodziejskiemu, który podziękował uczniom za zaufanie okazane podczas wyborów i wygłosił swój program działania na ten rok szkolny. Po wszystkim uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas, aby spędzić miło czas i wprowadzić się w świąteczną atmosferę.

Akcja dla Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zwierząt w Nasielsku

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję dla Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zwierząt w Nasielsku. Zebraliśmy dużo misek kocy i karmy ale również kilka smyczy i posłań dla zwierzaków. 21 grudnia wyruszyliśmy w drogę, żeby przekazać wszystkie dary, które zebraliśmy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Nikola Chołody

Samorząd Uczniowski

Wycieczka do Warszawy

19 grudnia klasy 4 TLR i 4 TIER udały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie odwiedzili Muzeum Iluzji – magiczne miejsce wypełnione sztuczkami optycznymi. Kolejną atrakcją był Park Trampolin, w którym młodzież mogła wyszaleć się, rozwijając swoje fizyczne umiejętności. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć posiłku w McDonald’s.

Podsumowując: wycieczka udana, a jej uczestnicy szczęśliwi!

Piotr Tarnowski

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU NOWODWORSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW 2023

Druga część siatkarskich zmagań odbyła się 30 listopada 2023 r., tym razem rywalizacja dotyczyła chłopców, ze szkół ponadpodstawowych z powiatu nowodworskiego. Turniej piłki siatkowej rozegrano w nowodworskiej hali NOSiR, w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody sędziowały zawodniczki I ligowego klubu LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą system każdy z każdym. Nasza szkoła uległa jedynie w meczu finałowym drużynie z Pomiechówka. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

Mistrzami powiatu została reprezentacja Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pomiechówku ,

2 miejsce zajęli chłopcy z Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku ,

3 miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół nr 2 Nowy Dwór Mazowiecki

4 miejsce drużyna Zespół Szkół Zawodowych nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki

5 miejsce drużyna Liceum Ogólnokształcące im. WP Nowy Dwór Mazowiecki

MVP turnieju został Marcel Łukowski.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kuzenko Vladyslaw, Wiśniewski Jakub, Jaskulski Bartosz, Bieżuński Eryk, Marszałek Mateusz, Rębecki Kacper, Żaglewski Mateusz, Kamiński Filip, wysocki Jakub, Zaremba Dawid, Wiśniewski Artur oraz Bielecki Jan. Opiekunem drużyny był Mariusz Chrzanowski.

Zwycięzcom życzymy Wam powodzenia na kolejnym etapie a naszym chłopcom walki do końca i zwycięstwa w następnym turnieju.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim we współpracy z p. Robertem Jankowskim.

I Powiatowy Festiwal Filmowy ,, Podróż w nieznane”

7grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na rozstrzygnięcie konkursu, I Powiatowego Festiwalu Filmowego ,, Podróż w nieznane” W którym zajęliśmy drugie miejsce.Uczennice Daria Diana Lasocka, Weronika Rudnik i Amelia Mandykowska podjęły się przygotowania krótkometrażowego filmu odnośnie profilaktyki wirusa HIV, który rozbawił całą widownię.

A to było poprzedzone-

Najpierw wszyscy zwiedziliśmy obiekt historyczny w Starym Kasynie Oficerskim na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy pani przewodnik, która opowiedziała nam wiele ciekawostek o Twierdzy Modlin.Mogliśmy ,,poznać”ludzi żyjących za czasów cara Mikołaja II.Trudności ich codziennego życia i inne zmagania, z którymi przyszło im się mierzyć.Obejrzeliśmy również orginalne przedmioty, które zachowały się przez tyle lat w tym miejscu.Gdy nasze zwiedzanie dobiegło końca, zagościliśmy wraz z rówieśnikami z innych szkół na sali teatralnej. Organizatorzy przywitali nas ciepłymi słowami dodający otuchy w oczekiwaniu na rozpoczęcie ostatniego etapu konkursu. Początek i przerwy między konkurującymi ze sobą filmami umiliły nam występy utalentowanych wokalistów i roztańczonej Nadii, którym życzmy udanej kariery związanej z tym co tak kochają robić. Rywalizacja była wyrównana, a uczniowie zaprezentowali z najlepszej strony swoje szkoły orginalnymi i tak różniącymi się od siebie pomysłami. Podczas przerwy na obrady jury, minuty nam się bardzo dłużyły.Przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczestnicy wspólnie pojawili się na scenie czekając w napięciu na werdykt. Gratulujemy każdej szkole, która wzięła udział w konkursie i choć nie zajęliśmy pierwszego miejsca czujemy się wygrani.

Dziękujemy naszej wspaniałej dyrekcji, która wspierała nas przez cały czas i kibicowała nam do końca.

Zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zaangażowali się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez organizację dnia kulinarnego. Podczas długiej przerwy, uczniowie ZSZ ze smakiem zajadali się goframi, ciastami, babeczkami…ogromnym zainteresowaniem cieszyły się sałatki, tortille, deserki oraz pierniki. Na ten szczytny cel udało nam się zebrać niemal 700 zł. Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim za włączenie się w tę szlachetna akcję.

Agnieszka Wyrwich – Kosela

Pozytywne cytaty z książek

Dziś mamy wtorek i niektórzy mogą mieć z tego powodu gorszy nastrój … mam na to radę. W naszej szkolnej bibliotece znajdziecie kilka książek, które umilą Wam poniedziałkowy wieczór jak i pozostałe dni tygodnia. Do postu dołączone są grafiki, które dla Was przygotowałam z pozytywnymi cytatami z tychże książek.

Oto one:

A. de Saint-Exupery – „Mały książę”

J. Moyes „Zanim się pojawiłeś”

G. Forman „Ten jeden dzień”

N. Sparks „Szczęściarz”

P. Coelho „Alchemik”

Wpadnijcie koniecznie do naszej biblioteki

Ewelina Kozłowska

nauczyciel bibliotekarz

Konkurs o Mikołaju Koperniku w języku angielskim.

W dniu 28.11.23 odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku w języku angielskim dla klas pierwszych. Uczestniczyło w nim 25 uczniów. Poniżej zamieszczone są wyniki. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nasielsku

2 grudnia 2023r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Nasielsku, Wolontariusze z naszej szkoły przy akompaniamencie Pana Fryderyka Laskowskiego zaprezentowali piękne kolędy i pastorałki wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Gratulujemy talentu