Jedziemy do Grecji na PRAKTYKI ZAWODOWE w ramach Programu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w roku 2019.”

Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że projekt Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku „Europejskie kształcenie zawodowe w ZSZ w Nasielsku” został zatwierdzony do realizacji ze środków Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ złożonego w ramach Akcji 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w roku 2019. Dzięki programowi Erasmus+ osoby uczące się zawodu mogą zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą oraz podwyższać swoje umiejętności językowe.

W ramach tego projektu 30 uczniów naszego Technikum im. Mikołaja Kopernika  kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik informatyk będzie miało możliwość odbycia stażu w firmach na terenie Grecji. Nasi uczniowie praktykować będą na terenie Riviery Olimpijskiej, dzięki nawiązaniu współpracy z grecką organizacją przyjmującą – Olympus Education Services Single Member P.C. W ramach bezpłatnego udziału w projekcie, uczestnicy będą mieli zapewniony transport, wyżywienie i zakwaterowanie, a także otrzymają „kieszonkowe” i odbędą wycieczki kulturowe. Poznają kulturę i zwyczaje współczesnej Grecji. Wcześniej wezmą udział w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego i języka branżowego oraz w zajęciach przybliżających kulturę Grecji. Tego rodzaju doświadczenie ma im ułatwić przejście z etapu nauki do zatrudnienia. Wyjazdy na praktykę zagraniczną będzie trwać dwa tygodnie. Zostaliśmy wybrani jako jeden z projektów spośród około 2000 złożonych wniosków!  Przyznana kwota dofinansowania wynosi 54603 euro.

Projekt ma na celu: poszerzenie wiedzy w zakresie wykonywanego zawodu i kompetencji językowych, zdobycie doświadczenia i poznanie zagranicznego rynku pracy, a także dziedzictwa kulturowego Grecji. Uczniowie ponadto będą mieli szansę na nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami poza granicami kraju oraz wzrosną ich szanse na zatrudnienie na lokalnym i europejskim rynku pracy.

Planowany termin rozpoczęcia projektu już w październiku 2019.!!!