Listopad 2023

Światowy Dzień Seniora

Dnia 16.11.2023 uczniowie (Anna, Amelia, Daria, Jakub, Samanta) ze Szkolnego Koła Wolontariatu udali się wraz z nauczycielem-bibliotekarzem Eweliną Kozłowską do Domu Pomocy Społecznej w Nasielsku z krótkim programem artystycznym, by uczcić Światowy Dzień Seniora (obchodzony 14.11).

Na wstępie spotkania Pani Anna Głodowska – kierownik działu terapeutycznego przedstawiła nas zgromadzonym seniorom. Następnym punktem programu był występ młodzieży, seniorzy usłyszeli wybrane wiersze o jesieni wzbogacone 3 jesiennymi piosenkami. Na koniec Pani Anna podziękowała nam za występ, dostaliśmy pięknego anioła wykonanego przez seniorów z DPS i zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dziękujemy Pani Agnieszce Wyrwich-Koseli (opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu) za pomoc w przygotowaniach do występu. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy biblioteki szkolnej ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

Dziękujemy też Panu Rafałowi Centkowskiemu (instruktorowi terapii zajęciowej) za oświetlenie i oprawę dźwiękową oraz Panu Pawłowi Gąsiorowskiemu (rehabilitantowi) za oprawę fotograficzną.

Ewelina Kozłowska -nauczyciel-bibliotekarz

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

13-19 LISTOPADA 2023 – Obchodzony jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa która jest organizowana od 2008 roku w 160 państwach świata. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym tygodniu wykonując prace związane z Przedsiębiorczością oraz bliżej zapoznając się z daną inicjatywą.

Martyna Szypołowska

Dzień Czystego Powietrza

Z okazji Dnia Czystego Powietrza, razem z ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa) przygotowaliśmy dla naszych uczniów ciekawostki, gry interaktywne oraz filmy edukacyjne.

Już od kilkunastu lat 14 listopada świętujemy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Akurat w chłodny jesienny dzień, kiedy palimy w piecach i wskaźniki zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach kraju są mocno alarmujące… To tylko pozorny paradoks, bo nadchodzące święto to właśnie doskonała okazja, by przemyśleć, co jeszcze teraz, dziś, każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza.

Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Po wprowadzeniu sztandaru cała społeczność szkolna odśpiewała wspólnie o godzinie 11.11 hymn państwowy.

Następnie uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. Mikołaja Kopernika zaprezentowali program słowno- muzyczny pt. „A gdy wolności nadszedł czas…”

Na koniec spotkania głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował nauczycielom i uczniom za przygotowanie występu.

11 listopada Pan Dyrektor Łukasz Żychowski, Pani Wicedyrektor Marioli Górskiej oraz Kierownik Szkolenia Praktycznego Pan Fryderyk Laskowski wraz z Pocztem Sztandarowym reprezentowali naszą szkołę na uroczystościach gminnych z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

Uczniowie ZSZ zaprezentowali też taniec z flagami:

https://youtu.be/JbzFHBb_Hq0?feature=shared

Prezentacja o Mikołaju Koperniku

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o Mikołaju Koperniku w Języku angielskim.

Praktyczne kształcenie kompetencji przyszłości w zawodzie technik logistyk

W listopadzie uczniowie 3 i 4 klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku rozpoczęli cykl spotkań pozalekcyjnych, w ramach innowacji pedagogicznej: „Praktyczne kształcenie kompetencji przyszłości w zawodzie technik logistyk”. Zajęcia prowadzone przez panią Annę Tyburską – nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz Julię Górską – absolwentkę szkoły, a obecnie Eksperta ds. Planowania w firmie Procter&Gamble, mają na celu przygotować uczniów do realnych wyzwań, które czekają ich na rynku pracy. Uczniowie uczestniczący w innowacji, będą w praktyczny sposób zwiększać swoje kompetencje zawodowe, poszerzać wiedzę dotyczącą funkcjonowania łańcuchów dostaw oraz poprawiać zdolność komunikacji i współpracy w różnorodnym zespole. Wszystkim uczestnikom innowacji życzymy powodzenia i dobrej zabawy!

Konkurs plastyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Christmas Poster”. Technika dowolna. Prace składamy u p. Beaty Kowalskiej do 1 grudnia.

Szkoła pamięta 2023

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły, pamiętajac o naszych dawnych pracownikach szkoły wybrali się na cmentarz, aby odwiedzić ich groby. Uczniowie zapalili znicze pamięci, wdzięczności i dobrych wspomnień. Wierzymy, że nasza pamięć, przedłuża życie zmarłych.

Zuzanna Józefowicz