Marzec 2024

Konkurs z Języka Angielskiego

Konkurs z Języka Angielskiego„ World Traveller” dla uczniów liceum, technikum oraz szkoły branżowej organizowany przez nauczyciela języka angielskiego w Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku.

Nagroda główna w konkursie „World Traveller”

– aparat natychmiastowy Fujifilm Instax mini 12.

W ramach konkursu „World Traveller” należy opracować video blog o ciekawym turystycznym miejscu, które autor odwiedził, zarówno w Polsce, jak i na świecie, wraz z wypowiedzią ustną w języku angielskim. Nagraj video bloga tak, aby zachęcił on widzów do odwiedzenia wybranego przez Ciebie miejsca.

Zasady konkursu:

· W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku.

· W ramach konkursu każdy uczestnik nagrywa video bloga wraz z ustną wypowiedzią w języku angielskim na temat ciekawego miejsca turystycznego, zarówno w Polsce, jak i na świecie, które odwiedził.

· Video blog nie powinien być dłuższy niż 2 minuty.

· Ciekawy video blog powinien zawierać podstawowe informacje o omawianym miejscu (nazwę miejsca, nazwę kraju, położenie geograficzne wybranego miejsca, język, którym posługuje się lokalna ludność, nazwę stolicy Państwa, liczbę ludności, główne źródła dochodu Państwa, atrakcje turystyczne, zabytki itd.). Video blog może zawierać autorskie zdjęcia oraz filmiki uczestnika konkursu (liczy się inwencja twórcza).

Przebieg konkursu:

Etap I – Gotowe video blogi należy przesłać nauczycielowi języka angielskiego, p. I. Rębeckiej na adres mailowy zsziwetta@gmail.com do dnia 12 kwietnia 2024r.

Dzień Kobiet

Wiecie dlaczego Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca? Ponieważ kobiety to ósmy cud świata Z okazji właśnie tego dnia, w piątek 8 marca Dyrektor Szkoły oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożyli najszczersze życzenia dla wszystkich kobiet.

Mogliśmy też obejrzeć występ uczniów

Cudowna ,,fryzjernia” przedstawiona przez nasze koleżanki i piękny śpiew w wykonaniu Jakuba Domały.

Zuzanna Józefowicz

Lekcja języka angielskiego

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku na lekcjach języka angielskiego wraz z nauczycielem p. Iwettą Rębecką, realizują ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „Talk and Roll”, czyli „Rozgadajmy naszych uczniów po angielsku”, w II semestrze roku szkolnego 2023/2024. Didacto Polska – ogólnopolskie projekty językowe i szkolenia

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych i reagowanie w języku angielskim. Uczniowie w przyjaznej atmosferze mają możliwość pokonywania stresu związanego z komunikacją ustną w języku obcym oraz przełamywania swoich barier. Nauczyciel wdraża w wybranych klasach ciekawy dla nastolatków materiał treningowy w ramach niniejszego projektu, a uczniowie chętnie „rozgadują się”.