DZIEŃ PATRONA 2022

                  Dnia 06 grudnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Dzień Patrona – Mikołajki z Kopernikiem. Z tej okazji rozegrany został turniej tenisa stołowego, oraz konkursy  recytatorski i  na najlepsze danie ilustrujące kosmos – Lunch z Kopernikiem.

Głównym punktem obchodów był program artystyczny przygotowany przez młodzież, pod opieką Zespołu do spraw promocji szkoły, którego przewodniczącą jest pani Mariola Górska.  Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Następnie obejrzeliśmy ciekawy i dowcipny  zarazem wywiad z Kopernikiem, w którego rolę wcielił się Damian Ostrowski – uczeń klasy 2TLR. Rolę pani redaktor pełniła Nikola Chołody – uczennica klasy 1TLR.   Wywiad  był przeplatany  nastrojowymi  piosenkami naszych śpiewających gwiazd: Kateryny Nestorovych, Kingi Kolasy i Jakuba Domały.  Wysłuchaliśmy także wierszy wykonanych przez laureatów konkursu recytatorskiego – Samantę Jankowską, Natalkę Pawłowską, Karolinę Rosiak, Wiktora Kosewskiego i Eryka Bieżuńskiego.

Zwycięzcą w kategorii Lunch z Kopernikiem została Natalia  Biedrzycka, a jej kosmiczny tort nie tylko wyglądał wspaniale, ale też smakował wyśmienicie. W rozgrywkach turnieju tenisa stołowego, które odbywały się pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego pana Stanisława Sotowicza i pana Marusza Chrzanowskiego wygrali: – w kategorii dziewcząt: Aleksandra Pasztak – I miejsce; Martyna Tokarska – II miejsce; Martyna Walasiewicz – III miejsce; – w kategorii chłopców: Dawid Zaręba – I miejsce; Łukasz Czajkowski – II miejsce; Artur Wiśniewski – III miejsce.

Tego dnia, a że był to szczególny dzień, bo nasz Patron – Mikołaj Kopernik, był wyjątkowym człowiekiem, wielkim Polakiem, mądrym, uczonym, wykraczającym poza ramy swoich czasów,  Pani Dyrektor Agnieszka Rutkowska na oczach całej społeczności szkolnej, złożyła gratulacje dla stypendystek stypendium Prezesa Rady Ministrów, które uzyskały najlepsze wyniki nauczania w szkole, były to: Natalia Marszałek, Natalia Pawłowska i Weronika Daniszewska.  Uczennice otrzymały gromkie barwa.

W najbliższych dniach zostanie przeprowadzony również konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych.

Beata Kowalska